S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Галантерейні товари

 

1. Галантерейні товари:

а) текстильна галантерея: сировина, способи виробництва, дефекти

Текстильну галантерею виробляють з текстильної пряжі, ниток, тканин різними способами.

 stricka2stricka 4Стрічки виробляються зі штучних і синтетичних ниток, натурального шовку, бавовняної, напіввовняної пряжі, люрексу (метаніта, алюніта, профільованих волокон). При виробництві еластичної стрічки основа доповнюється гумовими нитками, спандексом, еластаном. Після зняття стрічки з ткацького верстату ці нитки стягують стрічку по довжині, в результаті чого вона стає еластичною. Специфічні властивості стрічкам надають різні оздоблювальні операції: відбілювання, фарбування, апретування, лощіння, термостабілізація.

 

Для виробництва тасьми і шнурів використовують різні волокнисті матеріали: бавовняну пряжу, віскозні та ацетатні нитки, капронові волокна і об'ємні нитки.

Мереживо ручної роботи виготовляють різними способами: плетінням, в'язанням, вишиванням, ткацтвом. В'язані мережива – за допомогою гачка. Вишиті мережива являють собою сітку, на якій голкою вишивається візерунок. Плетуть мережива за допомогою коклюшок – точених дерев'яних паличок із намотаними на них нитками.

 

stricka 5Машинні мережива виробляють на основов'язальних машинах, в'язанням на вічкових машинах з апаратом жакардо (за зовнішнім виглядом схожі на ручні мережива, але м'якші від них на дотик) та вишивкою смуг тканин (мадаполаму, шифону, батисту) з наскрізними отворами. Машинні мережива розрізняють за видом вихідної сировини (з бавовняної пряжі, лавсанових та капронових ниток тощо), шириною та викінченням (відбілені, гладкофарбовані та багатокольорові).

Мереживне полотно поділяють за способом виробництва (нав'язане на основов'язальних машинах та вишите), вихідною сировиною (з бавовняної пряжі, капронових ниток, капронових ниток у сполученні зі штучними), шириною (від 56 до 280 см) та викінченням (відбілене, гладкофарбоване та багатокольорове).

Гардинне тюлеве полотно (тюль) виробляють на основов'язальних машинах з двох систем ниток — основних та візерунчастих, з пряжі бавовняної, ниток капронових, поліефірних тощо.

stricka 6

 

Хустки і шарфи та інші вироби з художнім розписом виготовляються з бавовняних, вовняних, шовкових (натурального, штучного віскозного і ацетатного, синтетичного шовку – капрону) тканин та тканин з художнім розписом. Існують різні способи розпису: гарячий і холодний батик, вільний розпис, аерографія, ручна набивка і фотодрук.

 

б) характеристика пластмас, способи виробництва

Пластичними масами (пластмасами, пластиками) називаються матеріали на основі синтетичних або природних високомолекулярних сполук (полімерів), які можуть набувати заданої форми під час нагрівання під тиском та зберігати її після охолодження.

За способом одержання полімеру пластмаси на основі синтетичних смол поділяють на полімеризаційні та поліконденсаційні, а на основі природних полімерів – створені з ефірів целюлози та бітумні. 

 

   Полімеризаційні пластмаси:

klijonka3

 

Поліетилен – полімер легкий, напівтвердий або твердий, напівпрозорий або непрозорий – залежно від товщини шару. Вихідний колір білий або з жовтуватим відтінком, фарбується у різні кольори. За зовнішнім виглядом та на дотик схожий на парафін.

   klijonka 123

 

Поліпропілен – за властивостями нагадує поліетилен, але відрізняється від нього високою теплостійкістю та нестійкістю до низьких температур, він більш твердий та блискучий, плівка з нього виходить більш прозорою та міцнішою.

 

 klijonka 4 

Полівінілхлорид — прозорий або малопрозорий пластик, білий або забарвлений у різні кольори, характеризується стійкістю до стирання, високою хімічною стійкістю, добрими електроізоляційними властивостями.

 

 
 

ctiklo2

 

Поліметилметакрилат випускають в основному у вигляді органічного скла. Воно легке, тверде, оптично прозоре, пропускає до 75 % ультрафіолетового світла (силікатне скло – до 0,8 %), може бути безбарвним або різнокольоровим. При постукуванні по поверхні органічного скла видається глухий звук. До недоліків органічного скла відносять невисоку теплостійкість та вразливу поверхневу твердість (легко можна подряпати). 

 

plastuk2

 

Полістирол — твердий, прозорий, безбарвний або забарвлений у різні кольори пластик, наділений хімічною стійкістю та добрими діелектричними властивостями. При постукуванні по поверхні розноситься дзвінке звучання. Недоліками полістиролу є низька теплостійкість та крихкість. 

 

 

         Поліконденсаційні пластмаси:
kulok9

 

Поліаміди (капрон, анід) — тверді, рогоподібні непрозорі полімери від білого до червоного кольору; характеризуються прозорістю, еластичністю, стійкістю відносно стирання та низьких температур. Недоліками є мала гігроскопічність, підвищена здатність до електризування.

 

kictka2

Поліефіри представлені поліетилентерефталатом (лавсаном) – твердим, прозорим або напівпрозорим полімером білого або ясно-кремового кольору, міцним, зносостійким, стійким до світла, хімічно стійким, хорошим діелектриком; полікарбонатами — вони тверді, оптично прозорі, безбарвні або забарвлені, наділені міцністю, хімічною та тепловою стійкістю, морозостійкістю.

 

 
 plastuk 7

   Поліуретани — в'язкі рідини або рідкі речовини, відзначаються міцністю, зносостійкістю, хімічною стійкістю та хорошими діелектричними властивостями. 

 
fenol2

 

 

Фенопласти — пластмаси, що виготовлені на основі фенолоформальдегідних смол. Випускають їх у вигляді волокнистих, шаруватих та газонаповнених пластиків, прес-порошків (карболіт). 

 

 

plastuk 41 

 

Амінопласти — пластмаси, виготовлені на основі сечовиноформальдегідних, карбамідних або меламіноформальдегідних смол. Ці пластмаси тверді, напівпрозорі або непрозорі, з хорошим блиском та світлостійкістю (світлих та темних кольорів), міцні, з хорошими гігієнічними та діелектричними властивостями, але під дією на них гарячої води можуть виділяти токсичний формальдегід. 

 
   Пластичні маси на основі природних полімерів:
 
ozku3

Целулоїд — це пластмаса, одержана на основі нітроцелюлози: легкий, твердий, прозорий, напівпрозорий, непрозорий (з наповнювачами), безбарвний або забарвлений матеріал. Він міцний, гнучкий, стійкий до дії води, однак легко запалюється, нестійкий до дії кислот та лугів, під дією світла поступово жовтіє та втрачає міцність. 

butilka12

 

 

Целлон — пластмаса, виготовлена на основі ацетилцелюлози, схожа на целулоїд, але світло- та теплостійка, майже не горить. 

 
 

 

Виробництво: метод гарячого пресування, вакуумне формування, пневматичне формування, лиття під тиском, екструзія, каландрування, штампування, механічні способи.

 

Продовження