S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Покрівельні матеріали

 

 pokrivelni materialu  

 

Покрівельні матеріали повинні мати високу водонепроникність, водо-, морозо-, вогнестійкість, стійкість до гниття, корозії, бути легкі та міцні. Покрівельні матеріали різні за природою та видом (жорсткі (штучні), м’які (рулонні). Вид матеріалу залежить від капітальності будівлі, конструкції покрівлі та нахилу покрівлі.

 

 

 

keramicna cerepucy

Керамічна черепиця (ДСТУ Б В. 2.7 -28 -95) є найпоширенішим керамічним матеріалом для покрівлі як в Україні, так і в західноєвропейських країнах завдяки своїй екологічній чистоті та довговічності (до 300 років), вогнестійкості, стійкості до атмосферних впливів. Черепицю виробляють із легкоплавких глин широкої колірної гами (від блакитного до чорного). Морозостійкість черепиці повинна бути не менше 25 циклів.

До недоліків відносять крихкість, трудомісткість монтажних робіт, велику вагу 1 м(40 - 80 кг). Застосовують керамічну черепицю на крутих покрівлях з ухилом не менше 30о.

До недоліків відносять крихкість, трудомісткість монтажних робіт, велику вагу 1 м2 (40-80 кг). Застосовують керамічну черепицю на крутих покрівлях з ухилом не менше 30о.

Металочерепиця. Її виготовляють з гарячеоцинкованої холоднокатаної листової сталі (прокату) товщиною 0,5 мм, вкритої після пасивації та ґрунтування шаром кольорового полімерного покриття (поліестр, пурал, пластизол). Довжина панелі 500…8000 мм, крок  - 275…450 мм.

Листи металочерепиці від різних виробників відрізняються геометрією профілю. У кожного бренду є ряд мірної продукції, розмірні показники можуть різнитися буквально кількома сантиметрами.

Для металочерепиці характерні високі експлуатаційні характеристики, у тому числі висока корозійна стійкість, довговічність та здатність до пластичного деформування.

Руберойд (ДСТУ Б А.1.1.-15-94,ГОСТ10923) – рулонний матеріал, що виготовляється шляхом просочення покрівельного картону розплавленим легкоплавким бітумом із наступним покриттям з одного чи обох сторін тугоплавким нафтовим бітумом. У залежності від призначення руберойд підрозділяють на:

покрівельний (для влаштування верхнього шару покрівельного килиму);

– підкладковий (для нижнього шару покрівельного килиму та гідроізоляції будівельних конструкцій).

 rulonu pokrivelni

 

Наплавлений руберойд – покрівельний матеріал, який наклеюють, не застосовуючи покрівельної мастики, розплавленням потовщеного нижнього покрівельного шару.

Пергамін (ГОСТ 2697) – рулонний покрівельний матеріал на основі картону, просоченого нафтовим бітумом з температурою розм’якшення 400 С. Він є підкладковим матеріалом під руберойд і використовується для пароізоляції. Пергамін не має покривного шару бітуму та посипання.

Лінкром (ТУ5774-002-13157915-98) – покрівельний та гідроізоляційний матеріал для влаштування покрівель дахів із невеликим нахилом, а також для гідроізоляції фундаментів будівель і споруд. Складається з міцної основи, яка не гниє (склотканина, склополотно, поліефірне полотно), на яку з обох боків наносять бітумну масу. Нижня сторона лінкрому закрита легкоплавкою полімерною плівкою, верхня – плівкою або мінеральною посипкою. Гарантійний термін служби – більше 20 років.

Уніфлекс (ГОСТ 2678) – рулонний покрівельний та гідроізоляційний матеріал, призначений для влаштування покрівельного килиму будівель та споруд різного призначення, гідроізоляції фундаментів, мостів, тунелів. Має основу зі склотканини, нетканого поліефірного полотна. З обох боків покривається модифікованою полімерно-бітумною сумішшю (стирол-бутадієн, стирол-бітум). Міцність уніфлексу при розтягуванні в разі використання як основи склотканини – до 8 МПа, склополотна - до 6 МПа, абсолютна водонепроникність, температура розм’якшення - + 1000 С. Модифікатором бітуму є каучук стирол-бутадієн-стирол (СБС).

Техноеласт (ТУ 5774-003-00287852-99) – рулонний матеріал, призначений для облаштування покрівель із невеликим нахилом, а також для гідроізоляції, коли ставляться підвищені вимоги щодо надійності й довговічності. Має основу, просочену бітумом, модифікований штучним каучуком СБС. Легко вкладається в холодний період року і не стає надто м’яким у теплу, сонячну погоду, при охолодженні температури до - 25оС має гнучкість, температура розм’якшення становить 110…115оС, міцність при розтягуванні на основі склотканини – 8 МПа.

Толь (ГОСТ 10996) – рулонний матеріал, який одержують просоченням і покриттям покрівельного картону кам'яновугільними чи сланцевими дьогтями без посипання та з посипанням мінеральною крихтою. Використовують як підкладковий матеріал для влаштування багатошарових покрівель, паро- і гідроізоляції, покрівель тимчасових споруд та гідроізоляції фундаментів.