S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Санітарно-технічні вироби

 

Вироби та арматура, які використовуються для обладнання кухонь, ванних кімнат санвузлів, улаштування й ремонту водопровідних, каналізаційних та опалювальних систем, відносяться до санітарно-технічних. Під час експлуатації ці вироби повинні витримувати різке нагрівання і охолодження, вплив вологи та хімічних речовин, механічні навантаження. Тому санітарно-технічні вироби повинні мати високу міцність та хімічну, водо-, морозо-, термічну стійкість, приємний зовнішній вигляд, гладку поверхню без тріщин, щербин, відколів, відповідати кресленням за формою та розмірами.

За вихідною сировиною і способом виробництва їх поділяють на керамічні, азбестоцементні, скловолокнисті, металеві та полімерні. 

antecnika

За призначенням санітарно-технічні вироби розділяють на вироби для обладнання кухонь, ванних і туалетних кімнат, побутових печей, вироби для обладнання та ремонту водопровідних, каналізаційних і опалювальних систем, труби та деталі до виробів тощо.

Виробники товарів для обладнання кухонь, ванних і туалетних кімнат пропонують сьогодні насправді величезний та різноманітний асортимент, що відрізняється за типами установки, розмірами, формами, конструкціями, кольорами, матеріалами виготовлення, функціональністю і, звичайно, за якістю.

 

Керамічні санітарно-технічні вироби – раковини, умивальники, унітази, зливальні бачки - виготовляють з фаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Для виробництва цих трьох різновидів керамічних матеріалів, що мають різну пористість, використовують біловипалювальні вогнетривкі глини та каоліни (близько 50 % складу формувальної маси), кварц (для стійкості при випалюванні) і польовий шпат (для кращого спікання) у різних співвідношеннях для кожного виду виробів. Вироби мають білий черепок, вкритий білою або кольоровою глазур'ю, високу гігієнічність, гарний зовнішній вигляд, довговічні. Виготовляють санітарно-технічні вироби переважно методом лиття.

curovuna dly keramiku

Основні технічні характеристики санітарно-технічної кераміки, наведені в таблиці, свідчать про пористість фаянсових виробів та щільний, сильно спечений черепок порцелянових виробів. Середня щільність напівпорцеляни є проміжною за значенням між фаянсом і порцеляною.

fizuko ximicni vlactuvocti

Вироби для ванних кімнат можуть бути керамічні, чавунні, полімерні. Асортимент включає ванни (керамічні, металеві, полімерні), душові кабіни, умивальники та комплектуючі вироби (змішувачі, крани, сифони, кронштейни для кріплення), водонагрівачі, вбудовані деталі (полички, вішалки, підставки, мильниці тощо). 

vannu  vannu 2   vanna kimnata

                           umuvalnuku                  kran

Арматура для облаштування ванних кімнат, кухонь (крани для регулювання подачі води, вентилі, душові трубки, ручки тощо) можуть бути чавунні, сталеві, бронзові, алюмінієві, із сплавів з використанням порцеляни, пластичних мас.

Вироби для обладнання кухонь – це мийки та раковини для миття посуду, кухонні плити газові та електричні.kuxoni plutuklacufikaciy muyok  muyku

Крани за способом приєднання бувають муфтові та фланцеві, за принципом дії – пробкові та вентильні. Вони повинні бути гладкими, з рівною поверхнею без подряпин, вм’ятин, задирок; захисне покриття без напливів, бульбашок, відскоків, лущення. Хід кранів має бути плавним, без заїдань, перескоків. Закриті та відкриті крани не повинні підтікати.

Унітази випускають фаянсові, напівпорцелянові двох видів: тарілчасті та воронкоподібні, за розмірами – великі та малі (дитячі). Розміри великих унітазів: довжина  - 500 - 700 мм, ширина – 350 – 380 мм, висота – 373 – 400 мм.  

Змивні бачки за місцем розташування та з’єднання з унітазами поділяються на три види: високого розміщення (1,8 м від підлоги), низького розміщення та з’єднувані безпосередньо з унітазом. Місткість бачків від 6 до 10 літрів.

До групи санітарно-технічних керамічних виробів відносять дренажні й каналізаційні труби. Дренажні труби застосовують у меліоративному будівництві, для безнапірних мереж каналізації, що транспортують промислові, побутові, дощові, агресивні й неагресивні води.

Дренажні труби виготовляють пластичним формуванням (з високопластичних цегельних глин) круглого, шести- чи восьмигранного перерізу, внутрішнім діаметром від 25 до 250 мм і завдовжки 333 або 500 мм.

Каналізаційні труби виготовляють з тугоплавких або вогнетривких труб із спінювальними добавками чи без них, циліндричної форми з розтрубом на одному кінці. Для кращої герметичності стиків кожна труба має нарізки – не менше п’яти витків на зовнішній стороні кінця труби і стільки ж на внутрішній стороні розтруба. Для монтажу трубопроводів виготовляють хрестовини, трійники, відводи, переходи, пробки, коліна.