S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Електропобутові та посудогосподарчі товари

 

До побутових електричних товарів належать провідники електричного струму, пристосування, прилади й машини, робота яких пов’язана з використанням однофазного електричного струму напругою 220 вольт.

За призначенням побутові електротовари поділяють на провідникові і електровстановлювальні вироби, джерела світла, електроосвітлювальну арматуру, електронагрівальні прилади. Побутову холодильну техніку, машини і прилади для обробки білизни, машини для прибирання приміщень, машини і прилади для обробки і готування харчових продуктів, машини для механізації кухонних робіт, машини і прилади для підтримки мікроклімату в приміщеннях відносять до електропобутових приладів, що виконують механічну або немеханічну роботу й живляться від змінного (промислової частоти) або постійного струму. Їх класифікують за такими ознаками:

класом захисту від ураження електричним струмом - 0; 01; І; II і III класів;

- ступенем захисту від вологи - звичайного, крапле- і бризкозахисного;

- режимом роботи - з короткочасним, повторно-короткочасним і тривалим режимами роботи;

- способом встановлення - переносні, ручні, стаціонарні, закріплені, прилади, які вбудовуються;

- способом з'єднання з електричною мережею - зі знімним, незнімним шнурами та з комплектом з'єднувальних проводів;

- родом струму живлення - прилади, що працюють від змінного струму, постійного струму та універсальні прилади;

- кількістю фаз напруги живлення - одно-, трифазні;

- способом перетворення електричного струму - нагрівальні, механічні та комбіновані;

- наявністю контролю людини - прилади, що працюють під наглядом, без нагляду.

(Детальніше: тема № 12 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)

 

До посудогосподарчих товарів відносять силікатні побутові товари, металогосподарчі товари та господарчі товари із пластичних мас.

Силікатні побутові товари — це товари, одержані зі скла та кераміки. Основним видом скляних побутових товарів є посуд.

За призначенням скляний посуд поділяють на столовий та господарчий.

Столовий (сортовий) скляний посуд виготовляють для приймання їжі, напоїв, поділяють за видами (найменуваннями), фасоном, розміром, складом та кольором скла, способом формування, видами та групами оздоблень, комплектністю.

Посуд нехарчового призначення представлений вазами для квітів, попільничками, склянками для паперових серветок.

Господарчий скляний посуд використовують для приготування їжі, консервування та зберігання.

Якість скляних товарів залежить від багатьох чинників: механічної міцності, термічної стійкості конструктивних та розмірних особливостей, гігієнічних, естетичних властивостей тощо. За формою, розмірами, характером виконання, видами і групами складності декору побутовий скляний посуд повинен відповідати затвердженим зразкам, а також мати визначені споживні властивості.

Керамічними (від грецьк. керамос - «глина») називають товари з глини з різноманітними додатками або без них, відформовані та випалені, покриті тонким склоподібним шаром – глазур'ю.

Керамічні побутові товари поділяють на посуд та художньо-декоративні вироби (скульптури, вази тощо).

Фарфоровим та фаянсовим посудом користуються для подання та приймання їжі і напоїв. Класифікують посуд за кількома ознаками. За призначенням розрізняють посуд чайний, кавовий, столовий та для спецій.

Майоліковий посуд за призначенням поділяють аналогічно фарфоровому та фаянсовому. Він представлений чашками з блюдцями, кухлями, сухарницями, сметанниками, глечиками, вазами для цукерок, фруктів, ягід, медяницями, чайниками; тарілками мілкими, мисками для бульйону тощо.

Вироби випускають різних розмірів і фасону, штучні та комплектні.

Гончарний посуд використовують для варки та підігріву їжі (горщики, глечики для молока), для зберігання їжі (миски, глечики тощо), а також для квітів. Посуд виготовляється різноманітних фасонів та розмірів. Гончарні вироби можуть бути глазурованими повністю, частково або неглазурованими.

До металогосподарчих товарів відносять вироби, виготовлені з чорних та кольорових металів і їх сплавів (металевий посуд, різальні товари, столові прибори, кухонні набори, інструменти, пристрої для вікон та дверей).

Металевий посуд розрізняють за: призначенням (харчового та нехарчового призначення), видами (різноманітні), розмірами (порожнисті вироби указують за місткістю у літрах, а плоскі — за діаметром або за діаметром та за висотою у міліметрах), матеріалом корпусу посуд (чавунний, сталевий, алюмінієвий та з мідних сплавів), за обробкою поверхні посуд (шліфований, полірований, травлений), покриттям поверхні (оцинкований, нікельований, емальований) та комплектністю (штучний та комплектний).

До різальних товарів відносять ножі та ножиці. За призначенням ножі розрізняють столові, господарчі, промислові, кабінетні (для різки паперу), кишенькові.

Столові набори за матеріалом, обробкою та покриттям поверхні аналогічні ножам. До них відносять: ложки столові, десертні, чайні, кавові, ополоники, для салату, соусу та ін.; виделки столові, десертні, для консервів, овочів тощо; лопатки для тістечок, пирогів, млинців тощо; щипці для розколювання цукру, горіхів; ножі для відкривання консервних банок, штопори.

Кухонні набори застосовують для обробки харчових продуктів. До них відносять: м'ясорубки, овочечистки, тертки (плоскі, круглі, чотиригранні), шаткувачки, соковидавлювачки, цибулерізки, збивачки, млинки для кави та перцю, а також приладдя до м'ясорубок тощо.

Інструменти за призначенням поділяють на: деревообробні, металообробні, монтажні, вимірювально-розмічальні, садово-городницькі.

До пристроїв для вікон та дверей відносять завіси, ручки, запірні набори (засувки, закрутки, шпінгалети, гачки, клямки, накладні замки).

Їх поділяють за призначенням на дверні, віконні, меблеві.

Господарчі товари з пластмас поділяють за видами виробів, призначенням, способом виготовлення, видом пластмас, фасоном, розміром, викінченням.

Виготовляють різноманітні види виробів: відра, глечики, тарілки, миски, тертушки тощо.

За призначенням господарчі товари з пластмас поділяють на: посудогосподарчі вироби для харчових продуктів, посудогосподарчі вироби для нехарчових продуктів, вироби для догляду за посудом; вироби для сервірування столу, вироби для інтер'єра житлових приміщень та догляду за ними, вироби для догляду за одягом та вироби для саду і городу.

(Детальніше: тема № 14 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)