S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Товари побутової хімії, мінеральні добрива та засоби захисту рослин

 

До товарів побутової хімії належать різноманітні засоби, отримані з різних хімічних матеріалів шляхом синтезу або хімічних перетворень. Товари побутової хімії поділяються на засоби: миючі; для відбілювання; підсинювання; підкрохмалювання; антистатичної обробки виробів із тканин та комплексної дії; оздоблювальні; такі, що виводять плями та чистять; для полірування; для догляду за виробами зі шкіри і замші; з догляду за автомобілями, мотоциклами й велосипедами - миючі, чистячі, поліруючі, захисні, герметизуючі, допоміжні й експлуатаційні; засоби, що клеять; товари фотохімічні; засоби проти побутових комах, гризунів, для дезінфекції й антисептики; засоби для захисту рослин садів і городів від сільськогосподарських шкідників і бур’янів, мінеральні добрива; матеріали лакофарбові; фарби для побутового фарбування тканин, текстильних і трикотажних виробів, товари шкільно-канцелярські (чорнило, туш, пластилін), засоби тонізуючі, іонізуючі, що дезодорують, замазки, масла мастильні, свічі, засоби для знищення запахів у приміщенні й закритих ємностях.

(Детальніше: тема № 21 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)

 

Мінеральні добрива – джерело різних поживних елементів для рослин, в першу чергу це – азот, фосфор і калій, а потім кальцій, магній, сірка, залізо. За відсутності будь-якого елементу в ґрунті рослина не може рости і розвиватися нормально. Усі мінеральні елементи беруть участь у складних перетвореннях органічних речовин, що утворюються в процесі фотосинтезу.

Асортимент мінеральних добрив включає прості, що містять тільки одну діючу (поживну) речовину — азот, фосфор або калій, і комплексні, що містять два або більше діючих речовин. За способами виготовлення комплексні добрива ділять на складні, отримані в результаті хімічних процесів, і змішані, які готуються шляхом механічного змішення простих добрив.

Найважливішим показником якості добрив є вміст у них корисних для рослин діючих речовин. Основними діючими речовинами є з’єднання азоту, фосфору і калію.

Засоби захисту рослин діляться на хімічні та біологічні. Хімічні засоби захисту рослин називають пестицидами.

Усі засоби захисту рослин класифікуються за хімічним складом, об’єктом застосування, характером дії та способом проникнення в організм.

За хімічним складом їх поділяють на три основні групи:

• неорганічні сполуки (сполуки ртуті, міді, сірки, фтору, барію, бору, миш’яку тощо);

• органічні сполуки (хлорорганічні, фосфорорганічні, нітрофеноли тощо);

• біогенного походження, створені з продуктів життєдіяльності або самих бактерій, вірусів, грибів, рослин.

За категорією застосування хімічні засоби (пестициди) поділяються на такі групи:

• гербіциди – хімічні сполуки, які знищують бур’яни;

• інсектициди – препарати, які знищують шкідливих комах;

• фунгіциди – препарати, які захищають рослини від хвороб.

(Детальніше: тема № 22 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)