S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Гумове та валяне взуття. Сировина для виробництва, виробництво

 

Основними вихідними матеріалами для виробництва гумового взуття служать компоненти гумових і ганчіркових сумішей, органічні розчинники, трикотаж і тканини. Призначення гумових сумішей у виробництві гумового взуття різноманітне. Основними компонентами гумових сумішей для виробництва гумового взуття є каучуки, наповнювачі, вулканізуючі речовини, прискорювачі вулканізації та пігменти, регенерат.

З трикотажних матеріалів використовуються бавовняний трикотаж для підкладки калош, ботиків, чобіток, напівчобіток, чобіт, панчішна трубка для підкладки формованих чобіт.

Бавовняні тканини використовують на різні деталі гумового взуття: бумазея – на текстильні задники і кольорові устілки калош і чобітків, суворий міткаль – на задники, сірі стрічки, шкарпетки; кольоровий міткаль – на кольорові устілки та інші внутрішні деталі ботиків і туфель; напівбархат, кирза, інші тканини різних кольорів – для верху туфель.

Вовняні тканини застосовуються на деталі верху текстильних ботиків, а вовняна байка – на підкладку ботиків і високих калош.

Для отримання гумового (полімерного) взуття застосовуються клейовий метод, штампування, формування, лиття під тиском, рідке формування і формування з пластизолю (термоформування).  

kleyovuy metod

Клейовим методом виробляють суцільногумове і гумово-текстильне взуття, яке збирають (склеюють) на колодці з окремих деталей. З'єднання деталей проводиться гумовим клеєм. Зібране взуття лакують і вулканізують. У клеєного взуття підошва і облицювальна гума мають різну товщину, чітко видно місця з'єднання деталей. Метод склеювання застосовується при виробництві всіх видів гумового взуття, але в останні роки витісняється іншими через значну трудомісткість.

Методом штампування виробляються калоші суцільногумові.

 Зовнішні деталі і підошва взуття формуються в прес-формі з гумової суміші. Готове взуття лакують і вулканізують. Штамповані калоші мають товсті стінки облицювальної гуми і тому грубі та важкі, але відрізняються високою зносостійкістю. Зовнішньою відмітною особливістю штампованого взуття є наявність слідів від прес-форми.

 Формуванням виробляють суцільногумові чоботи і калоші. При виробництві формованого взуття використовуються жорсткі або еластичні сердечники, на які надівається підкладка. Сердечники з підкладкою обкладають невулканізованою гумою і занурюють у прес-форми, де взуття набуває готового вигляду та вулканізується. Формоване взуття випускається нелакованим і використовується для носіння у важких умовах.

vzuttja 5Литтєвий метод застосовується при виробництві взуття з пластикату полівінілхлоридного (чоботи, калоші).

Методом лиття з пластизоля полівінілхлоридного (термоформування) виробляють полімерне взуття, за зовнішнім виглядом нагадує шкіряне. Для отримання взуття цим методом використовуються полівінілхлоридні пласти – пластизолі.

Метод рідкого формування з мікрополіуретанів (МПУ) використовується у процесі виробництва взуття з верхом із тканин, трикотажу, шкіри, штучних взуттєвих матеріалів з підошвою і союзкою з поліуретану. Метод рідкого формування застосовується для виготовлення чобіт, чобітків, а також двошарового взуття.

Для виготовлення валяного взуття використовується овеча натуральна вовна різної тонини, вовна заводська, хутряна, відновлена. Овеча натуральна вовна розподіляється за тониною на тонку, напівтонку, напівгрубу і грубу. Груба і напівгруба неоднорідна вовна буває пояркова, весняного і осіннього стриження.

Залежно від складу суміші вовни взуття розподіляється на грубошерстне, напівгрубошерстне і фетрове.

Валяне взуття використовується з різною товщиною стінок – обважнене, середнє і тонке.

Взуття виготовляється за технологією і зразками, затвердженими в установленому порядку.

Технологія виготовлення валяного взуття включає такі основні процеси і операції: підготовка сировини, складання суміші, змішування, чесання, формування волокнистого напівфабрикату, виготовлення і попереднє ущільнення основи, валяння, фарбування і сушіння, сухе опоряджування взуття, сортування і підбір пар, обрізання халяв.