S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Вимоги до якості електропобутових товарів

 

До побутових електричних приладів і машин незалежно від їх призначення згідно з державними стандартами ставлять загальні технічні вимоги щодо електро-та вологобезпечності, умов експлуатації, напруги, режимів роботи, струмів витоку, температури нагріву, ізоляції корпусу, ручок та інших вузлів залежно від матеріалу виготовлення, огорожі рухомих частин, механічної та електричної міцності вузлів, рівня шуму і перешкод, захисно-декоративного покриття, методів випробувань, техніки безпеки тощо.

Загальні вимоги конкретизуються встандартах на окремі групи, типи, види електричних машин і приладів.

Рухомі частини приладів повинні бути розташовані так, щоб при нормальній експлуатації приладів споживач був захищений від травм. Захисні огорожі повинні мати достатню механічну міцність і зніматися тільки із застосуванням інструментів. Прилади повинні бути працездатні при відхиленнях напруги від номінального значення на ± 10%, а для холодильників - на - 15 ... +10%.

З січня 1995 року всі європейські холодильники при продажу повинні мати спеціальну наклейку зінформацією про витрату електроенергії. На ній різними кольорами і буквами позначаються класи енергоекономічності:А ... С - від дуже економічного до економічного;D – проміжний клас;E ... G – від високого до дуже високої витрати електроенергії.

Шум, шкідливевипромінювання, перешкоди, створювані приладами, повинні бути в межах встановлених норм. Необхідно зазначити, що багато приладів створюють шум більше 40 дБ, що перевищує санітарні норми для житлових приміщень.

Конструкція, габарити, форма, колір, оздоблення електровиробами мають відповідати вимогам ергономіки і технічної естетики.

Побутові електричні прилади і машини повинні бути механічно міцними, щоб витримувати перевантаження, які виникають за нормальної експлуатації. Не допускаються відшарування, спучування, тріщини, корозія, зміна кольору та інші дефекти покриттів,матеріалів при нормальній експлуатації і в межахрозрахункових перевантажень.

Вироби повинні були стійкі на горизонтальнійповерхні і при нахилі до 10°, пересувні пристосування приладів не повинні пошкоджувати поверхню, якою вони переміщуються. Вхідний отвір для незнімного з'єднувального шнура має обов'язково мати захисну втулку, що охороняє шнур від зламів, стирання, скручування.

Прилади повинні бути сконструйовані так, щоб небезпека виникненняпожежі або ураження електричним струмом внаслідок порушення правил експлуатації була мінімальною.

Під час продажу електропобутових товарів працівники суб'єкта господарської діяльності зобов'язані в присутності покупця перевірити їх якість, комплектність, наявність технічного паспорта, гарантійного талона, інструкції з експлуатації, точність міри або кількості (шнура, проводу, дрібних товарів) та в обов'язковому порядку заповнити гарантійний талон.