S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Класифікація та асортимент годинників

 

godunuku 1

 

 

 

Годинники класифікують за багатьма ознаками, серед яких основними є призначення, принцип дії, тип системи, калібр,характер користування, клас точності.

 

 

Асортимент годинників для показу поточного часу об'єднує п'ять підгруп: наручні, кишенькові, настільні, настінні і підлогові.

hoduku 3

Наручні годинники мають найбільшу питому вагу в асортименті. Вони відрізняються великою різноманітністю. Серед них годинники малого і нормального калібрів. Їх виготовляють напівавтоматичним способом у різних конструктивних модифікаціях.

Деякі годинники виготовляють з урахуванням професії тастануздоров'я людини (для шахтарів, монтажників, геологів,електриків – з протиударним і антимагнітним пристроями, для спортсменів – наручний годинник-секундомір, для любителів підводного плавання; для слабозорих – з великим циферблатом і великими друкованими цифрами, для сліпих – спеціальної конструкції).

Наручні механічні годинники нормального калібру можуть мати різні додаткові пристрої та випускаються в звичайних, пилозахисних, вологозахисних і водонепроникних корпусах.

Кварцові годинники відрізняються високою точністю ходу, вони в герметичних корпусах, звичайне годинникове скло в них замінено силікатним, яке добре витримує перепади температур і не втрачає прозорості.

Кишенькові годинники. За конструкцією – це механічні годинники з календарем,сигналом та іншими додатковими пристроями, у пилозахисному корпусі. Кишенькові годинники комплектують ланцюжком або декоративним шнуром.

godunuku 2

Настінні годинники є частиною інтер'єру, вони різноманітні за зовнішнім оформленням. Випускають настінні годинники механічні та електронні.

godunuku 4

Настільні годинники відносять до годинників загального користування. Корпус може бути дерев'яним, металевим або пластмасовим. Принцип дії настільних годинників механічний та електронно-механічний. Механічні настільні годинники виготовляють з балансовим регулятором,календарнимі музичним пристроями, з тижневим або двотижневим заводом, з боєм або без нього. Настільні годинники відрізняються підвищеною точністю ходу та обробкою: розпис, шовкографія, обробка під шкіру,травлення і діамантова обробка. Багато моделей випускають у сувенірному оформленні.

Підлогові годинники призначені для кабінетів. Вони мають гирьовий двигун з тижневим заведенням, механізм бою годин і чвертей години.

godunuku 5

Асортимент годинників для вимірювання малих проміжків часу представлений секундомірами (вимірювання часубільше 10 с) і хроноскопами (вимірювання часу до 10 с). Секундоміри використовують для проведення лабораторних досліджень, спортивних змагань, хронометричних робіт. За принципом дії вони бувають механічними і електричними.

Асортимент спеціальних годинників включає автомобільні, шахові та сигнальні. Їх застосовують для вимірювання часу і подачісигналу під час гри вшахи, при обробці фотоматеріалів, кулінарній обробці їжі, а також встановлюють у салоні легкових автомобілів.