S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Маркування, пакування, транспортування і зберігання іграшок

 

Маркування, пакування, транспортування і зберігання іграшок (ігор) має здійснюватися відповідно до ГОСТ 257779- 90.

Маркування. Маркування наносять безпосередньо на іграшки, споживчу, групову і транспортну тару. Ляльки в одязі і м’яконабивні іграшки маркують шляхом прикріплення ярликів чи медальйонів. Маркування ігрових наборів, які складаються з кількох виробів чи окремих деталей, скляних ялинкових прикрас, наносять на споживчу тару.

Маркування на іграшку наносять безпосередньо в місцях, вказаних у нормативно-технічній документації на конкретний вид іграшок чи групу іграшок. Способи нанесення маркування: прес-формою, витисканням при штампуванні, тисненням, штемпелюванням, випалюванням, типографським прикріпленням ярлика чи медальйона.

Маркування іграшок повинно містити товарний знак чи товарний знак і найменування підприємства-виготовлювача. У додатковому маркуванні вказують:

- для моделей-копій – масштаб, найменування моделі;

- для іграшок, які приводяться у рух за допомогою хімічних елементів електроживлення, – полярність;

- для заводних іграшок – спосіб заведення.

У маркуванні тари для надувних іграшок із полімерної плівки, призначених для гри на воді, додатково вказують – «Не застосовувати для плавання як і рятівний засіб», а у маркуванні тари для штучних ялинок – «Пожежонебезпечно. Поводитися обережно».

На транспортній тарі залежно від видів іграшок та умов транспортування мають бути нанесені знаки:

- для скляних ялинкових прикрас – «Обережно, крихке», «Верх, не кантувати», «Боїться вологи»;

- для іграшок з кераміки, порцеляни і фаянсу – «Обережно, крихке», «Верх, не кантувати»;

- для іграшок з полімерної плівки – «Дотримання інтервалу температур»;

- для м’яконабивних іграшок та іграшок з паперу і картону – «Боїться вологи»;

- для іграшок піротехнічних – «Боїться вологи», «Боїться нагріву»;

- для ляльок із вставними очима, що закриваються, і звуковими приладами – «Верх, не кантувати».

Для пакування іграшок застосовують поліетиленові пакети, що мають по периметру отвори більше 380 мм. Вони повинні мати товщину плівки не менше 0,038 мм, крім пакетів з термосадної плівки, цілісність яких порушується при розпакуванні іграшки, і пакетів з перфорованої плівки, на кожній ділянці якої розміром 30х30 мм є отвори площею не менше 1 % площі ділянки.

Іграшки упаковують у споживчу (групову) і транспортну тару. Як споживчу тару використовують коробки, пакети, пачки і сітки. Пакети повинні мати затискачі чи ручки або художньо оформлені клапани, призначені для перенесення пакета і нанесення інформаційних даних. Дозволяється верхню частину пакета заклеювати чи заварювати. Споживча тара мусить бути художньо оформлена; має бути передбачена можливість застосування її як ігрового елемента.

Пакети не повинні закріплюватися затяжним шнуром чи мотузкою.

Скляні ялинкові прикраси, які комплектуються у набори, пакуються в коробки з чарункуватими вкладишами, які вироблені з полімерних матеріалів або картону.

Ялинкові прикраси, в яких найбільший лінійний розмір не перевищує 25 мм, дозволяється пакувати в коробки без вкладишів, але з використанням м'якого прокладного матеріалу.

Зберігання. Іграшки в упакованому вигляді повинні зберігатися у закритому складському приміщенні за нормальної температури від 10 до 40°С і відносній вологості повітря (60 ±10 %), на стелажах, на відстані щонайменше 1 м від опалювальних приладів. При зберіганні іграшок у транспортній тарі висота укладання може бути трохи більше 2 м. Ляльки зі вставними очима, що закриваються, і звуковими приладами зберігаються обличчям вгору. Не допускається зберігання іграшок разом із кислотами, лугами та інші хімічно активними речовинами.