S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Органолептичні методи визначення якості швейних виробів відповідно до вимог стандартів

 

Основними нормативно-технічними документами, на яких базуються виготовлення та оцінка якості одягу є стандарти, технічні описи моделей, затверджені зразки (еталони) виробів.

defektu sveynogo vurobnuztvaШвейні товари повинні відповідати затвердженим зразкам, бути комплектними, гігієнічними, чистими, випрасуваними, зручними в носінні, мати правильну посадку на фігурі, гарний зовнішній вигляд, добре зберігати форму. Деталі мають бути розташованими без перекосів, рядки виконані міцними нитками, без перепусток, зморшок і нерівних рядків. Колір підкладки і ґудзиків повинен гармоніювати над кольорами верху. Якість швейних виробів за дефектами зовнішнього вигляду визначається органолептичним методом при нормальному освітленні на бракувальному столі.

Виходячи з досвіду контролю якості, зовнішній огляд швейних виробів рекомендується проводити в зазначеній нижче послідовності, яка гарантує ретельний огляд всіх деталей і прискорює процес огляду. Оглядати вироби краще зліва направо, зверху вниз, а в комплектних виробах огляд треба починати з піджака або жакета. Верхні вироби з бортами і легке плаття з розрізом до низу слід оглядати спочатку на манекені, потім на столі. Легке плаття без розрізу до низу, білизна, сорочки, штани, спідниці – на столі.

Спочатку проводять загальний огляд виробів, визначаючи правильність посадки, симетричність парних деталей, рівність і напрямок сполучних і оздоблювальних швів, напрямок і збіг малюнка матеріалу в смужку чи клітинку в симетричних деталях, якість волого-теплової обробки, правильність розкрою деталей, наявність зовнішніх пошкоджень.

neprupustumi defektu y vurobasxДефекти швейних виробів

Розрізняють дефекти виробничого та невиробничого характеру. Дефекти виробничого характеру, в свою чергу, поділяються на виробничо-швейні та дефекти зовнішнього вигляду матеріалів.

У процесі виготовлення швейних виробів можуть виникати такі виробничо-швейні дефекти:

дефекти крою (звужені, укорочені або перекошені деталі), розбіжність ліній малюнка в симетричних деталях виробів з матеріалів з малюнком);

дефекти з'єднань (швів, строчок, стібків);

дефекти волого-теплової обробки і заключних оздоблювальних операцій;

Недотримання встановлених стандартами та технічними умовами правил упакування, транспортування і зберігання може призвести до виникнення дефектів невиробничого характеру.

Дефекти зовнішнього вигляду матеріалів зустрічаються в готових виробах (наприклад, в тканинах - потовщені нитки, збитий малюнок тощо) і поширені (притаманні всьому виробу або окремим його деталям).

Залежно від вимог до виготовлення, передбачених у нормативно-технічній документації, швейні вироби можуть бути першого і другого сортів.