S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Класифікація трикотажних переплетень, характеристика кулірних та основов’язаних переплетень

 

У процесі в'язання голками або іншими пристроями трикотажних машин формується полотно, петлі якого з'єднані між собою різноманітними способами, а порядок їх утворення називається трикотажним переплетенням.

Розрізняють кулірні (поперечнов'язані - головні, похідні та рисунчасті) і основов'язані (головні, похідні та рисунчасті) переплетення. До головних кулірних (поперечнов'язаних) переплетень належать кулірна гладь, ластик та двовиротне (інтерлок). Полотна цих переплетень мають досить високу розтяжність (гладь, ластик) і використовуються для виробництва білизни.

Основов'язані переплетення – це трико та атлас. Виготовлені таким способом полотна використовують переважно у виробництві нижньої білизни та трикотажних виробів для верху.

Промисловістю виготовляються також полотна з так званими рисунчастими переплетеннями, зокрема покривний трикотаж (трико-сукно, трико-шарме, атлас-сукно тощо) та філейний (сіткові вироби). 

trukotagni perepletenny

Розробка нових переплетень для трикотажних виробів пов’язана як з підвищенням рівня їх художнього оформлення, так і з поліпшенням споживних властивостей (зносостійкості, формостійкості, гігроскопічності). Також зростає виробництво полотен з малою розтяжністю, високою пружністю, малою усадкою. Такі полотна різноманітних структур виробляють із застосуванням текстурованих ниток типу кримплен, мелан, мерон з подальшою термофіксацією. Основов’язані полотна з ефектом вишивки створюються в результаті додавання в полотно гумових жилок або ниток спандекс, що створюють об’ємно-просторову форму.

Кулірна гладь – виробляється з 100 % бавовни, має лицьовий і виворітній бік. Кулірна гладь має більш грубу і жорстку фактуру, тому здається щільнішою. Кулірна гладь якості опенед є гіршою за якістю, так як не проходить обробку поверхнево-активними речовинами, на дотик є найбільш сухою.

Однією з модних тенденцій оформлення фактури трикотажного полотна є використання багатопланового візерунка з поєднанням різних кольорових та структурних ефектів, створення ефекту нашарування.

Інтерлок – пружне еластичне трикотажне полотно з подвійною структурою. При розтягуванні відновлює колишні розміри. Полотно виготовляється з 100 % бавовни, зі суміші синтетичних волокон. Застосовується при пошитті дитячих і спортивних костюмів, джемперів.

Ластик – еластичне трикотажне полотно з переплетенням ластик 1х1 (рібана), ластик 2×2 або 3×3 (кашкорсе). Склад полотна – бавовна з лайкрою, бавовна з лайкрою і поліестером. Застосовується для пошиття дитячих виробів і використовується в якості додаткових деталей.

Піке – в основному виробляється з 100 % бавовни, рідко буває з додаванням 35 % поліестеру. Це щільне, грубувате на дотик полотно, яке використовують для пошиття сорочок «поло». Лицьовий бік у вигляді рубчиків або сот.

Махровий (плюшевий) трикотаж – трикотажне полотно з петельним ворсом. Ворс може бути як з однієї, так і з двох боків. Застосовується для виготовлення халатів, домашнього одягу і спортивних костюмів.

Футер з начосом і без начосу – щільне формостійке трикотажне полотно, гладке з лицьового боку і з начосом або петлями з виворітного. Звичайний склад: 100 % бавовна з добавками поліестеру або лайкри. На разі попитом також користуються наступні трикотажні полотна.

«Холодна» віскоза («масло») – один з найвідоміших видів сучасного полотна з віскози. Полотну властиві характерний відлив і відносно низька зминаємість.

Мультиріп – тонке ажурне полотно з наскрізним сітчастим малюнком. Використовується для нижньої білизни та інших виробів.

Капітоне – це утеплене, тришарове трикотажне полотно з ефектом стібка у вигляді ромба. Добре пропускає повітря. Волокнистий склад – 100 % бавовна або бавовна 95 % з лайкрою 5 %.

Гіпелі – це трикотажне полотно на базі кулірної гладі з додатковими утоковими нитками з поліуретану, що не утворюють петель. Дані нитки забезпечують опуклість малюнків на поверхні і підвищують еластичність. Волокнистий склад – бавовна 90 %, з лайкрою 10 %.

Селанік – трикотажне полотно з бавовняних і синтетичних волокон. Лицьовий бік з вираженою кіскою, внутрішня – начісування, що не дозволяє зовнішньому шару тягнутися. Склад – 100 % бавовна, бавовна з поліестером, акрил. Використовується для виготовлення спортивного одягу.

Велюр – полотно середньої щільності, з дуже густим і м’яким ворсом на лицьовій стороні. Застосовується для пошиття дитячого та спортивного та домашнього одягу.

Термовелюр або фліс – трикотаж з поліестерових волокон в чистому вигляді або з додаванням натуральних волокон. Матеріал може мати ворсову поверхню з однієї або з обох боків. Термовелюр застосовують для виготовлення спортивного одягу, курток, штанів, головних уборів.

Велсофт – «легке» трикотажне полотно на базі кулірної гладі з дуже м’яким високим ворсом. Волокнистий склад – 100 % поліефірне волокно. Часто використовується для пошиття халатів, пледів.

Стрейч, стрейч-кулір – еластичне полотно з лайкрою, стійке до деформації, використовується для літнього облягаючого асортименту та білизни.

Светшірт – трикотажне полотно з начосом на виворітній стороні. Виготовляється з бавовни або в суміші з іншими волокнами.

 

vudu perepleteny