S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Тепло-, звукоізоляційні матеріали

 

 teploizolyziuni materialu 

 

Теплоізоляційними називають матеріали, які мають низьку теплопровідність і призначені для теплової ізоляції будівельних конструкцій, промислового обладнання та трубопроводів. Застосування теплоізоляційних матеріалів дозволяє знизити масу огороджуючих та несучих конструкцій, витрати палива й електроенергії.

На відміну від теплоізоляційних, акустичні матеріали призначені для забезпечення необхідних умов слухового сприймання, зниження рівня шуму, також звукоізоляції приміщень.

Головна особливість теплоізоляційних та акустичних матеріалів – це висока пористість, яка забезпечує їх низьку тепло- та звукопровідність.

 fibrolit abrolit   

 

Властивості теплоізоляційних матеріалів обумовлені їх високою пористістю. Показниками якості цих матеріалів є теплопровідність та середня густина, міцність, хімічна, водо- та біостійкість, вогне- та термостійкість, газо- й паронепроникність, акустичні властивості.

Теплоізоляційні матеріали на основі деревини: фіброліт, арболіт, деревинноволокнисті та деревинностружкові плити.

 

pinocklo 

Теплоізоляційні пластмаси. За структурною ознакою їх умовно класифікують на ніздрюваті або пінисті (пінопласти); пористі (поропласти); сотові (сотопласти).

Пінопласти на відміну від поропластів характеризуються комірками, які не сполучені між собою та заповнені газом. Піно- та поропласти отримують шляхом спінювання розм’якшених при нагріванні полімерів у результаті розширення газів, що виділяються при термічному розкладанні речовин.

Для того, щоботримати сотопласти, склеюють гофровані листи або блоки, які далі просочують термореактивними полімерами і дають затверднути для фіксування структури.

На відміну від органічних неорганічні теплоізоляційні матеріали – малогігроскопічні, вогнестійкі, не загнивають.

Керамічні та азбестовмісні теплоізоляційні вироби отримують шляхом формування, сушіння, випалу. Легкі керамічні та азбестомісткі вироби призначені для ізоляції печей, котлів, теплових мереж.

Акустичні матеріали поєднують у дві групи – звукопоглинаючі та звукоізоляційні. Основне призначення звукопоглинаючих матеріалів – зниження рівня шуму за рахунок зменшення енергії відбитих звукових хвиль. Такі акустичні матеріали повинні поглинати понад 40 % енергії звукових хвиль.

Звукоізоляційні акустичні матеріали застосовують у вигляді прокладок та прошарків у конструкціях. Звукоізоляційними матеріалами є мінераловатні мати й плити, деревоволокнисті плити, пінопласти, пориста гума.