S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Матеріали для підлоги

 

Від якості підлоги залежить вигляд приміщення, термін служби інших конструкцій та елементів. Підлога повинна бути міцна, жорстка, зносостійка, довговічна, а також тепла, гладка, гарна, у приміщеннях з підвищеною вологістю – водостійка, водонепроникна. Цим вимогам повинні відповідати матеріали, які використовуються для настилання підлоги.

Матеріали для підлоги за видом поділяють на жорсткі (паркет, дошки, плити) та м’які; за природою вихідної сировини – на дерев’яні, керамічні, на основі пластичних мас.

Дошки для настилання підлоги належать до профільних виробів з деревини. Їх обробляють фрезеруванням на верстатах. Вони бувають трьох марок (за товщиною у мм: ДП-21, ДП-27, ДП-35) та шириною 64 …140 мм із сосни, модрини, кедра, смереки, бука, берези і вільхи. Дошки товщиною 35 мм призначені для влаштування підлоги у спортивних залах, виробничих та інших приміщеннях з підвищеним навантаженням на підлогу. На одному ребрі дошка має паз, а на другому – гребінь для міцного з’єднання між собою. Нижня частина дошки вужча на 1 мм. Це робиться для того, щоб з лицьового боку настил був щільний.

Крім дощок із пазом і гребенем, виготовляють дошки з двома пазами для з’єднання їх між собою за допомогою вставної рейки. Це дає велику економію деревини. Іноді дошки замінюють брусками БП-27 шириною від 40 до 60 мм.

Паркетні підлоги широко застосовуються у житлових, громадських, деяких господарських приміщеннях. Підлога з паркету має гарний зовнішній вигляд, тепла, гладка, не слизька, мало змінюється у процесі експлуатації, довговічна. Для настилання підлог з паркету виробляється штучний паркет, мозаїчний (набірний), паркетні дошки, паркетні щити, художній паркет.               

 plutkuКерамічні плитки для підлог мають запечений черепок, утворений із тугоплавких каолінових глин. Вони мають високу стійкість до витирання, ударотривкість, вогнестійкість, водостійкість, стійкість до дії агресивних середовищ, біостійкість, довговічність, високі естетичні властивості. Недолік керамічних плиток для підлог – висока теплопровідність, що робить підлогу холодною, і підвищена слизькість гладких плиток.

Формують плитки для підлоги напівсухим пресуванням з маси вологістю 7 – 9 % під тиском 30 – 35 МПа та випалюють при температурі 1250 – 12800С.

Керамічний граніт випускають з глинистої сировини з добавкою мінеральних пігментів, формують на пресі під дією тиску близько 50 Мпа, а потім випалюють при Т = 12500С.

Плитки повинні мати правильну форму, точні розміри. Не допускаються викривлення, відбиті кути та тріщини. Використовують для покриття підлоги у приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні кімнати) та значною інтенсивністю руху (сходи, коридори).

linoleum

Лінолеум ДСТУ Б А 1.1.-18-94) - рулонний матеріал для покриття підлог, у залежності від виду вихідної сировини може бути полівінілхлоридний, алкідний, нітроцелюлозний та гумовий.

Лінолеумизручні, мають низьку теплопровідність, гігієнічні, заглушають шум кроків. Якість лінолеумів оцінюється за трьома показниками: пружністю, твердістю й опором до стирання.

Лінолеум повинен бути стійким до дії світла та води, на поверхні – без плям, напливів, подряпин, задирок. Допускається незначне зміщення рисунку, слаба хвилястість. Краї мають бути рівними, паралельними, без бахроми, задирок, розривів.