S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Парфумерно-косметичні та галантерейні товари

 

До парфумерно-косметичних товарів (ПКТ) традиційно відносять парфумерію, гігієнічну і декоративну косметику. Парфумерно-косметичні товари призначені для ароматизації тіла, одягу, приміщень, гігієни людини, догляду за шкірою обличчя, рук, тіла, волоссям, порожниною рота, для захисту від шкідливого впливу сонця та прикраси обличчя, рук тощо.

ПКТ поділяють на парфумерію; речовини, що очищують; засоби макіяжу; засоби захисту; освіжаючі засоби. За класифікацією, в основу якої покладено спільність технології виробництва, виділяють одеколони і запашні води, парфуми й ефірні олії в сувенірних наборах, парфумерні набори і серії, косметична продукція.

За консистенцією парфумерні товари поділяють на рідкі, тверді та порошкоподібні. До рідких парфумерних товарів відносять парфуми, туалетні води, одеколони, запашні води, парфумерні лосьйони; до твердих у вигляді твердих помад і порошкоподібні – саше. До парфумерії належать також засоби для ароматизації приміщень (аерозолі, ароматичні свічки й олії тощо).

Споживні властивості та асортимент парфумерних товарів формують сировинні матеріали та особливості виробництва. Парфумерні рідини – це спиртові, спиртово-водні чи водно-спиртові розчини запашних речовин. Парфуми і туалетні води застосовують як ароматизуючі засоби, а одеколони і запашні води застосовують найчастіше як гігієнічні й освіжаючі.

Група парфумерно-косметичних товарів повинна бути сертифікована за обов'язковою системою сертифікації, тобто визначені мікробіологічні і токсикологічні показники безпеки, вміст солей важких металів, показник рН, кислотне число, для зубних паст регламентується вміст фторидів та інші показники безпеки споживання.

(Детальніше: тема № 9, 10 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)

 

Галантерейні товари (від франц.galanterie - вишуканий). Асортимент галантерейних товарів різноманітний і нараховує десятки тисяч найменувань. До галантерейних відносять товари, що застосовуються для туалету, прикраси людини, одягу і домашнього побуту. Широту асортименту обумовлює використання різних сировинних матеріалів, способів виробництва і методів обробки.

Асортимент галантерейних товарів за вихідною сировиною поділяють на такі групи: текстильна галантерея, шкіряна галантерея, металева галантерея, галантерея з пластичних мас і виробних матеріалів, щіткові вироби, дзеркала.

Для текстильної галантереї характерний широкий асортимент ниток, стрічок, тасьми, шнурків, мережива, краваток, хусток, шарфів та інших аксесуарів.

Вироби текстильної галантереї залежно від призначення повинні володіти різними споживними властивостями. Бути надійними при експлуатації, мати стійке фарбування. Для декоративної тасьми і мережив особливе значення мають естетичні властивості.

Вироби шкіряної галантереї залежно від умов використання поділяються на побутові, що у побуті людини виконують утилітарні й естетичні функції, та спеціальні, які застосовують у спеціальних умовах і мають особливі конструкції. До спеціальних шкіргалантерейних виробів відносять: рукавички боксерські, пояс монтажний, сумку для листоноші тощо. За призначенням шкіряну галантерею поділяють на предмети туалету, приладдя для зберігання документів, паперів, грошей та інших предметів і дорожні приладдя.

Асортимент металевої галантереї: приладдя для шиття і рукоділля, приладдя для гоління і стрижки волосся, фурнітура для одягу, приладдя для туалету та куріння, предмети побуту.

Галантерея з пластичних мас і виробних матеріалів характеризується таким асортиментом: фурнітура для одежі – ґудзики, кнопки, пряжки, застібки-блискавки тощо; предмети туалету – гребінці, щітки, заколки, зажими, бігуді, ободки для волосся тощо; приладдя для рукоділля – п'яльці, наперстки, футляри для голок, спиці і крючки для в'язання; прикраси – намисто, браслети, сережки, кольє тощо; приладдя для куріння – портсигари, попільнички, сигаретниці, курильні трубки тощо; предмети побуту – ложки для взуття, скатертини, клейонки, полиці, вішалки тощо; декоративні вироби та сувеніри.

До асортименту щіток входять щітки взуттєві, для одягу, капелюхів, зубні, для гоління і фарбування брів та вій. Щітки для одежі розрізняють за конструкцією на домашні, кишенькові, дорожні та щітки-вішалки.

Взуттєві щітки бувають помазковими та глянцевими. У взуттєвих щіток помазковий ворс короткий та жорсткий, а у глянцевих – м'який та густий. Зубні щітки класифікують за призначенням: для чищення зубів та зйомних протезів.

У виробництві дзеркал застосовують скло, метали, деревину, пластмаси, лаки, фарби та інші матеріали. Скло може бути полірованим і неполірованим, а для дзеркальної плівки застосовують азотнокисле срібло та алюміній. Поділяють дзеркала за призначенням на дорожні, кишенькові, сумкові, ручні, настільні, для гоління, настільні трельяжі.

(Детальніше: тема № 11 електронного підручника для продавців непродовольчих товарів 3 розряду)