S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Конструктивні особливості, розміри головних уборів

 

Конструкція – будова головного убору з окремих деталей, з’єднаних в єдине гармонійне ціле. При розробці конструкції враховують точну відповідність моделі. Відповідність виробу первинному зразку за формою, конструктивними особливостями, оздобленням залежить від точності виготовлення лекал. Саме тому в процесі виготовлення приділяють особливу увагу їх формам і розмірам.

Конструкція повинна забезпечити створення найважливіших функціональних властивостей головних уборів – відповідність формі і розмірам голови людини, зручність у користуванні, правильність посадки на голові і комфортні умови для людини, підвищення зносостійкості, збільшення терміну носки тощо.

Залежно від конструктивного рішення у головних уборів сучасних конструкцій виділяють наступні основні деталі: головку, денце, стінку, бортик, козирок, крису, начільник, навушник.

 

detali udoru

 

Рис. Деталі головних уборів: а – денце; б – четвертинки; в – околиш; г – козирок; д – ремінець; е - шлейка; є – ґудзик.

 

 

 

 

Жіночі головні убори мають різноманітні форми, виготовляються з різних матеріалів і в значній мірі піддаються впливу моди. Види жіночих головних уборів: капелюх, берет, шолом, панама, чалма, тюрбан, шапка-«таблетка», чепець.

Чоловічі головні убори відрізняються від жіночих виглядом, конструкцією, технологією виготовлення та естетичним оформленням. Бувають класичні моделі та моделі сучасного стилю. До класичних відносяться головні убори: капелюх, берет, кепка та ін. До головних уборів нового напрямку відносяться спортивні, олімпійські тощо.

До дитячих головних уборів відносяться чепчик, шапочка, шолом, берет, шапочка з полями та козирком, панама, матроска, пілотка, капітанка, спортивні шапочки, кепка.

Для визначення розміру головного убору необхідно зняти кілька мірок. Спочатку необхідно виміряти окружність голови. Для цього потрібно покласти сантиметрову стрічку так, щоб вона проходила по лінії лоба і над вушними раковинами до потилиці. Стрічка повинна розташовуватися на 1,5 - 2,5 см над бровами. Кількість сантиметрів є розміром вашого майбутнього головного убору. При вимірюванні стрічка не повинна бути натягнута.

Прилад для визначення розміру головного убору називають кільцемір.

Європейські розміри головних уборів відрізняються від українських. Як правило, в таблицях наводяться приклади і того, і іншого варіанту. Тому вам досить виміряти окружність голови, а потім зіставити з таблицею європейських розмірів.

 

cxema 2