S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Особливості виготовлення хутряних головних уборів

 

При виготовленні хутряних головних уборів необхідно враховувати індивідуальні особливості людини (стать, вік, тип особи), призначення головного убору, вид напівфабрикату, його теплозахисні властивості, пишність і фактуру волосяного покриву, товщину шкірної тканини, масу шкірки, доцільність використання даного виду хутра на ту чи іншу модель виробу. Необхідно моделювати так, щоб при розкрої максимально використовувалася площа хутра, а виготовлення виробу відповідало технологічному процесу виробництва.

За матеріалами хутряні головні убори ділять на суцільно-хутряні і комбіновані.

У суцільно-хутряних головних уборах всі деталі виготовляють з натурального хутра. До суцільно-хутряних відносяться вушанка, гоголь, московська, боярка, українська, дитячі і підліткові головні убори типу капора, ескімоска, жіночі капелюхи різних моделей тощо.

При виготовленні комбінованих головних уборів такі деталі, як козирок, потиличник з навушниками викроюють з натурального хутра, а голівку — з сукна, шкіри, штучного хутра, велюру і водовідштовхувальних матеріалів. Наприклад, у чоловічих комбінованих шапках-вушанках околиш викроюють з кролика, а інші деталі — з сукна, шкіри чи велюру.

Для виготовлення суцільно-хутряних і комбінованих головних уборів використовуються такі прикладні і оздоблювальні матеріали: тканини (шовкові, бавовняні, напівшерстяні, вовняні та інші); шкіра (велюр, замша, шкіра хромового дублення); утеплювальні матеріали; оздоблювальні матеріали (фурнітура, нитки, стрічки тощо).

Для надання стійкої форми головним уборам під час їх виготовлення використовують матеріали для прокладки. Різноманітні оздоблювальні матеріали надають головним уборам гарного зовнішнього вигляду. До них належать: стрічка (репсова, муарова), декоративні ґудзики, ґудзики, обтягнуті репсовою стрічкою чи шкірою, ремінці, помпони з хутра чи шкіри, брошки, пластмасові і дерев'яні прикраси, квіти, зокрема хутряні, тощо.

При виготовленні хутряних головних уборів використовують особливо міцні бавовняні швейні нитки, як правої, так і лівої крутки, залежно від класу швейних машин.

У кушнірському виробництві замість шовкових, а в окремих випадках замість бавовняних застосовують лавсанові швейні нитки. З використанням лавсанових ниток підвищуються міцність і розтяжність швів.