S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Вимоги до якості. Органолептичні методи визначення якості овчинно-шубних товарів

 

Овчинно-хутряні вироби виготовляються у відповідності технічним описам моделі. Органолептичний метод визначення якості овчинно-шубних товарів полягає у візуальному обстеженні, обмацуванні, згинанні, розтягуванні тощо. Він дуже простий і дозволяє виявити багато властивостей, але за своєю природою суб’єктивний і не дає чітких кількісних показників. В основі оцінки покладено практичний досвід виконавців.

Овчинно-шубні вироби повинні бути виготовлені з овчин, однорідних за щільністю, м'якістю, фарбуванням і товщиною шкірної тканини, з однорідним за висотою, густотою і фарбуванням волосяним покривом. Важливою вимогою, що ставиться до шубної овчини, є продубленість шкірної тканини, яка характеризується за ступенем фарбування дубителем:

-   при рослинному дубленні – фарбування не менше 1/3 товщини шкури;

-  при хромовому дубленні – наскрізне фарбування.

Волосяний покрив і шкіряна тканина повинні бути знежирені. На дотик шкірна тканина має бути м'якою, пластичною, міцно пофарбованою, без плям, лискучих смуг, нелипкою, стійкою до сухого тертя, без тріщин, відшаровування, ділянки пашин – закриті наклеєним чи нашитим шубним шматком, що не відрізняється за зовнішнім виглядом від основного матеріалу. Волосяний покрив повинен бути рівно підстрижений, нежирний, добре прочесаний, без збиття, спрямований зверху вниз. Деталі мають бути рівними і симетрично розташованими. Важливо відзначити, що неприпустимі захоплення волосся в шов.