S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Парфумерні товари. Характеристика сировини парфумерного виробництва

 

 

parfumu 2До асортименту парфумерних товарів відносять парфуми, одеколони, туалетні і запашні води, парфумерні набори і серії.

Для виробництва парфумерних виробів використовують спирт етиловий (винний), запашні речовини з характерним запахом — натуральні (рослинного та тваринного походження) та синтетичні, іноді барвники та інші спеціальні додатки.

До натуральних запашних речовин рослинного походження відносять ефірні олії, що одержують із квітів, листя та плодів (квіткові – троянда, жасмин, фіалка запашна; квітчасто-трав'янисті – волошка, лаванда, м'ята перцева, шалфей мускатний; зернові – аніс, коріандр, кмин, фенхель; кореневі – лепеха (аїр), ірис; цитрусові – мандарин, апельсин, грейпфрут, лимон; бальзами (ароматичні смоли, що видобуваються з надрізів рослин), суха рослинна сировина (листя, стебла квітів).

 

parfumu 1

Рослинні смоли і бальзами, що у композиціях служать для збереження стійкості запаху, виділяють з надрізів у корі чи коренях дерев або чагарників: гальбанум (дерево, що росте на Середньому Сході) – смола з коренів рослини ферула гальбаносна; ладан – смола з дерева босвелія; стиракс – смола з кори дерева ліквідамбар тощо.

До натуральних запашних речовин тваринного походження відносять виділення залоз деяких тварин, що служать у композиціях фіксаторами запаху, додають своєрідності, витонченості. Найвідомішими є: мускус - виділення залоз мускусного оленя (мускусна кабарга); амбра – воскоподібна речовина з черевної порожнини кашалота; цибет (циветон) – гормональні виділення африканської цибетової кішки (вівера); боброва струмина (продукт виділення особливих залоз річкового бобра). У парфумерних композиціях використовують спиртові розчини цих речовин, для гармонізації запаху парфумів і шкіри людини, але зараз їх застосування обмежене унаслідок високої вартості і небезпеки винищування тварин.

 

                   tveruna curovuna              tvaruna curovuna 2

 

Синтетичні запашні речовини одержують шляхом складних хімічних процесів. Вони можуть мати запах квітів, листя, плодів, а також фантазійний.

   cuntetuzni rezovunu