S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Органолептичні методи визначення якості галантерейних товарів

 

Якість текстильної галантереї перевіряють шляхом зовнішнього огляду певної кількості виробів, відібраних від зробленої партії. Для органолептичного визначення якості враховують зовнішній вигляд (ширину, масу, щільність, розривне навантаження), міцність фарбування тощо. Перелік показників залежить від виду й призначення виробу.

Стрічкоткацькі вироби повинні мати міцне рівномірне фарбування, глибоке забарвлення. Якість стрічок визначають, враховуючи вади зовнішнього вигляду, фізико-механічних показників і міцності фарбування.

Тасьма й шнури повинні відповідати вимогам ДСТУ, ТУ за міцністю, розтяжністю, щільністю плетива, масою, мати міцне фарбування й відповідний зовнішній вигляд.

Вироби текстильної галантереї з художнім розписом на тканинах за видом, фізико-механічними і хімічними показниками повинні відповідати затвердженому зразку-еталону, вимогам технічних умов. Не допускаються великі дефекти, що псують зовнішній вигляд, грубе спотворення візерунка, неміцність барвника. 

Під час органолептичної перевірки якості виробів з пластмас і виробних матеріалів, шкіргалантерейних виробів візуально оцінюють матеріал, форму, обробку, обробку поверхні й розміри виробів. Висновок про партію роблять за результатами вибіркового контролю.

Якість виробів металевої галантереї визначають за результатами зовнішнього огляду, обмірювання, відповідності фізико-механічних показників нормам стандартів. Крім загальних вимог, до виробів ставлять й специфічні, позначені в стандартах для окремих виробів. Для лез — це ріжуча здатність, обумовлена зрізанням волосся навісу на відстані 10 см від затиску. Для застібок-блискавка — легкість пересування замка й здатність з'єднувати й роз'єднувати ланки застібки.

Якість щіткових виробів оцінюють за відповідністю форми, розмірів і зовнішнього оформлення вимогам стандартів. Показниками зовнішнього вигляду щіток є кількість рядів пучків, а також пучків у кожному ряді, розміри щіток, форма ручки, колодки.

Під час органолептичної перевірки якості галантерейних дзеркал враховують зовнішній вигляд, розмір дзеркала і вид скла, з якого воно виготовлене.