S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Загальна характеристика асортименту ювелірних виробів

 

 

Ювелірні вироби поділяються за такими ознаками:

а) за призначенням - прикраси для рук, голови, шиї та вбрання; письмове приладдя; предмети сервіровки столу; приладдя для годинників; приладдя для паління; предмети прикрашання інтер'єру; предмети туалету;

б) у залежності від застосовуваного матеріалу розрізняють ювелірні вироби з дорогоцінних і недорогоцінних сплавів;

в) за характером виробництва ювелірні вироби поділяють на серійні й одиничні;

 Асортимент ювелірних виробів можна підрозділити також за видами, конструкцією, обробкою, комплектністю тощо.

Вироби для прикраси за характером використання поділяють на групи: прикраси для рук, голови, для шиї та вбрання.

                              Рисунок 6 Прикраси для рук та голови                  Рисунок 5 Прикраси для шиї та плаття

Прикраси для рук включають каблучки, персні і браслети. Каблучки виготовляють гладкі без вставок (заручні) і декоративні (фасонні).

Браслети можуть бути тверді і м'які за конструкцією, різних розмірів.

Прикраси для голови - це сережки.  Виготовляють їх зі сплавів золота, срібла і кольорових металів, найрізноманітніших форм, із вставками з каменів і без них. У сережках застосовуються замки різних конструкцій (гачок з петелькою, гвинт із гайкою, швенза та ін.).

Діадема - прикраса для зачіски.

Прикраси для шиї і плаття – це намисто, ланцюжки, кольє, кулони, медальйони, брошки та ін.

Намисто може складатися з елементів будь-якої форми, нанизаних на нитку або з'єднаних дротовими ланками. Виготовляють їх з різних матеріалів, з різноманітною формою бусин, із замком і без замка. Вони можуть складатися з однієї або декількох ниток.

Ланцюжки за формою ланок бувають: якірні (ланки розташовані у взаємно перпендикулярних площинах), панцирні (ланки мають форму злегка вигнутого овалу), кручені, фантазійні. Ланцюжки використовують як самостійні прикраси, а також для носіння медальйонів, кулонів і кишенькових годинників.

Кольє - прикраса на шию, що звичайно має трохи підвісок з ювелірних каменів або дорогоцінних металів, прикріплених частіше в його центральній частині.

Кулон складається з підвіски і ланцюжка;

Медальйон складається з підвіски, що відкривається, і ланцюжка.

Брошка -  це найбільш розповсюджений вид прикраси одягу. Їх виробляють різних форм, розмірів, конструкцій.

Крім окремих виробів для прикрас виготовляють і гарнітури, що складаються з виробів з єдиним художнім рішенням (наприклад, сережки, каблучка і брошка).

 

прикраси

 

До предметів для сервірування столу відносять ложки, виделки, ножі, лопатки для торта та тістечок, вази для цукерок, печива та фруктів, склянки, чарки, келихи, графини та інші предмети. Ці вироби поступають у продаж поштучно і в наборах (комплектах). Виробляють їх із срібла, мельхіору, нейзильберу (ручки для ножів), скла кришталевого (у срібній оправі) з використанням різних обробок.

 

сервырування столу

 

Рисунок 8 Приладдя для годинників

 

Приладдя для годинників включають предмети для наручних і кишенькових годинників, а також годинник у корпусі з дорогоцінних металів з ювелірними каменями. У найбільш широкому асортименті з цих товарів в торгівлю надходять браслети для годинників. Виготовляють їх із золота, срібла, інших металів із золоченням та срібленням. Браслети бувають для чоловічих і жіночих годинників, розрізняються за шириною і довжиною, мають різноманітну конструкцію.

Рисунок 9 Предмети для паління

 

 

 

Предмети для паління - портсигари, попільниці, мундштуки, запальнички (газові і бензинові, кремнієві і п'єзоелектричні) та інші. Роблять їх зі срібла, мельхіору, нейзильберу, виробних каменів тощо.

 

                                                           palinnja

 

 

interer 1

 

 

Предмети прикрашання інтер'єру включають вази для квітів, панно з вироблених каменів, срібла, художньо обробленого металу з філігранню, емаллю, чорнінням.

 

 

interer 2

 

 

Предмети туалету - це запонки, затиски для краваток, пряжки, пудрениці, скриньки та інші.       

 Усі вони мають художню обробку.

 

interer 3

 

Сувеніри - це вироби, що відображають національні або регіональні особливості культури, події, пам'ятні дати й ін. До них відносять пам'ятні медалі, значки, підсклянники з тематичними малюнками, брелки та інші.