S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Побутові білизнообробні машини

 

Догляд за білизною – це важка, трудомістка робота. Механізація процесів прання, сушіння, прасування полегшує працю господині та вивільняє час для інших справ.

До побутових білизнообробних машин відносять машини для прання, віджимання білизни, сушильні та прасувальні машини, праски.

За способом активації (приведення в рух) миючого розчину пральні машини бувають:

· активаторні;

· барабанні;

· вібраційні;

· ультразвукові;

· повітряно-бульбашкові.

Найпоширинішими є два основні способи активації миючого розчину в пральних машинах: за допомогою дискового активатора з ребрами активації та барабана, який обертається в миючому розчині.

Найбільше розповсюджені активаторні і барабанні машини.

Активація миючого розчину дисковим активатором застосовується в пральних машинах типу ПМ, ПМР, ПМН. Такі машини прості за своєю конструкцією, для їх експлуатації не потрібні комунікації для водопостачання та водовідведення.

Автоматичні пральні машини — це машини барабанного типу з фронтальним або вертикальним завантаженням. В автоматичних пральних машинах вручну виконуються процеси завантаження і вивантаження білизни і процеси заповнення відповідних відділень миючими, ароматизуючими чи підкрохмалюючими засобами. Всі інші процеси — заповнення прального бака водою, її підігрів до заданої температури, дозування необхідної кількості миючих засобів, виконання і регулювання процесів прання, полоскання, зливу миючого розчину, підкрохмалення і віджим здійснюються автоматично.

У нинішній час з'явився новий клас машин, програмні можливості яких можна розширювати за допомогою введення споживачем змін у програмне забезпечення. Такі машини обладнані цифровими дисплеями.

До сучасних пральних машин-автоматів ставляться наступні вимоги експлуатаційних характеристик: якість прання, тривалість прання, ефективність полоскання, швидкість сушіння білизни, клас енергоспоживання, рівень шуму та маса пральної машини.

 

     експлуатаційні параметри ПМА      типи пральних машин    схема автоматичної пральної машини

     переваги та недоліка ПМА      пральна машина бош    пральна машина електролюкс

 

У сучасних пральних машинах є стандартний набір програм, наприклад, програми для прання білизни різних видів (шерсті, шовку, льону, бавовни, синтетичних тканин), однак кожна з моделей може бути обладнана додатковими програмами. Стандартне меню передбачає наступний спектр температур прання: «холодна вода», 30°, 40°, 60°, … 95°; режими прання: 3-4 режими інтенсивності – від «міцної» білизни, яку можна «виварювати» при +95 C – до делікатного прання речей з вовни.

Існує сім класів прання, які маркуються літерами від «А» до «G», дбайливий процес прання позначається літерами «А», «В», найвища якість відтискання та прання позначається виробниками літерою «А».

Для визначення класу електроспоживання керуються позначками від «А» до «G», пральна машина з маркуванням «А» є найбільш економічною.

Машини для сушіння і віджимання білизни. Для віджимання білизни використовують автономні та вбудовані в ПМН центрифуги.

Для сушіння білизни використовують сушильні автомати барабанного типу, сушильні шафи, сушильні навісні пристрої.

Найпродуктивнішими є сушильні автомати барабанного типу, в яких сушіння здійснюється потужним вентилятором з допомогою рівномірної циркуляції гарячого повітря. Волога з білизни конденсується і виводиться з апарата разом з охолодженою водою. Ці машини мають невеликі габарити, споживають незначну кількість електроенергії, процес сушіння автоматизований.

Асортимент цих апаратів групують за максимальним завантаженням білизни: від 2 до 6 кг; кількістю програм: одно-, дво- і багатопрограмні; частотою обертання барабану: від 800 до 1400 об/хв.; марками і моделями.