S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Прилади для приготування напоїв, нагрівання води

 
  електричні чайники 
 
 

Чайники випускають з тенами, розташованими всередині корпусу. їх групують за матеріалом корпусу (пластмасові, алюмінієві, латунні), за ємністю (1-4 л) та потужністю (0,8-1,2 кВт) тощо.

 
 
 

 

Кавоварки призначено для приготування кави під тиском. Складається кавоварка з двох посудин: в одній кип'ятиться вода, в іншій збирається готовий напій після проходження води або пари через молоту каву.

За типами кавоварки бувають вакуумні, компресійні, гейзерні, фільтраційні. Асортимент кавоварок класифікують також за ємністю (0,3 -1,8 л), потужністю, наявністю додаткових пристроїв комфортності (пристрою для підтримування кави в гарячому стані, реле часу, світлової сигналізації) тощо.

          типи кавоварок           вакумна кавоварка          кавоворки будова

Еспресо (espresso) – це спосіб приготування невеликих порцій кави за допомогою обробки під тиском меленої кави, гарячою водою або парою. У 40-х роках в експрес-машинах з’явився поршень для створення тиску, під дією якого утворюється шар піни. Саме у цей час з’ясувалося, що при температурі води 85 -95 С, тиску не менше 8,5 - 9,5 бар (1 бар – 0,987 атмосфер або близько 1,02 кгс/см) та визначених пропорціях інгредієнтів виходить найкращий результат.

Самовари призначено для кип'ятіння води. Вони зручні у користуванні, можуть прикрашати стіл. Асортимент самоварів розрізняють за ємністю (2—4 л), потужністю (0,8–1,6 кВт), за матеріалом корпусу (керамічні, латунні, нікельовані або хромовані).

Прилади для нагрівання води випускають двох видів: заглибні кип'ятильники і ємнісні водонагрівачі.

kipj zahublujЗаглибний кип'ятильник – це вигнутий тен із пластмасовою ручкою, через яку проходить з'єднувальний шнур. Кип'ятильник призначено для швидкого нагрівання і кип'ятіння невеликої кількості води. Випускають малогабаритні (розраховані на 0,2-0,25 л, потужність 0,3 і 0,5 кВт), великогабаритні (розраховані на 3 л і більше, потужність від 0,7 до 2 кВт), великогабаритні з терморегулятором (потужність 1,6 і 2 кВт) кип'ятильники.

Характеристика роботи. Електрокип'ятильник електричною потужністю 0,3 кВт повинен забезпечити нагрів 0,25 л води до стану кипіння за час, не більший 6,5 хв.; 0,5 кВт — 0,5 л води за 7,8 хв.; 0,7 кВт — 1,5 л води за 16,5 хв.; 1,0 кВт — 3,0 л води за 23,5 хв.; 1,2 кВт — 4,0 л води за 25,8 хв.; 2,0 кВт — 7,0 л води за 26,7 хв.; 5,0 кВт — 10,0 л води за 15,6 хв.

vodonahrivaciЄмнісні водонагрівачі поділяють на проточні та акумуляційні. Проточні водонагрівачі високоекономічні (ККД-97 %). Їх монтують на крани для нагрівання проточної води. Акумуляційний водонагрівач – це закритий котел з посиленою теплоізоляцією, що забезпечує тривале зберігання гарячої води, і пристроями для регулювання її температури. Асортимент цих водонагрівачів групують за ємністю бака – від 10 до 160 л; за місцем встановлення бака – підлогові, настінні; з вертикальним або горизонтальним розташуванням бака; за робочим тиском – високого, низького та без нього; за потужністю – від 1 до 3 кВт. ККД таких нагрівачів становить 85-87 %.