S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Вимоги до якості, пакування, маркування, продаж радіоелектронної апаратури

  

Вимоги до якості. У торгівлі контроль якості РЕА виконується переважно органолептичним методом у наступній послідовності: перевіряється стан маркування і пакування, наявність супровідної документації, паспорту, інструкції з експлуатації, гарантійного талону, де повинні вказуватися дата виготовлення та штамп ВТК; встановлюється відповідність номерів на апараті та в паспорті; перевіряється комплектність товару, зовнішній вигляд виробу, виявляються механічні пошкодження (подряпини, тріщини, відшарування, вм’ятини), плями, підтікання, погане кріплення окремих елементів конструкції, чіткість написів і визначень тощо; перевіряється здатність функціонування апаратури при включенні, її можливість виконувати всі наявні функції.

Маркування. Маркуванню підлягають телерадіотовари і тара, яка використовується для їх зберігання. Маркування передбачає наявність інформації про найменування підприємства-виробника, його місцезнаходження, товарний знак, назву, клас і модель виробу, найменування нормативного документа, вимогам якого повинен відповідати вітчизняний товар, дату випуску.

Пакування. РЕА, фото- та кіноапаратура пакується в індивідуальну тару, яка повинна оберігати товар від атмосферних опадів і механічних пошкоджень при транспортуванні. Спочатку апаратура загортається в папір або в поліетиленову плівку та пакується в картонні коробки. Верх, низ і кути виробу попередньо закривають амортизаторами – вкладишами з жорсткого спіненого полістиролу.

На упаковці наносять встановлені стандартами маніпуляційні попереджувальні знаки з написами: «Верх», «Обережно – не кантувати!», «Обережно – прилади!», «Захищати від вологи!», «Скло» та інші.

Зберігання. Телерадіотовари зберігають в упакованому вигляді в сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях, ізольованих від місць зберігання кислот і лугів, при температурі від +12 до +18° C і відносній вологості повітря не більше ніж 60 — 70 відсотків на полицях та стелажах у вертикальному положенні.

Продаж. Працівники суб’єкта господарювання, які реалізують телерадіотовари, зобов’язані в присутності споживача перевірити якість, комплектність виробів, наявність технічного паспорта, інструкції з експлуатації, гарантійних талонів. Справність радіотоварів необхідно перевіряти шляхом підключення до електро-, радіомережі в усіх діапазонах, режимах роботи і щодо всіх функцій, передбачених експлуатаційною документацією.

Під час продажу телерадіотоварів працівники суб’єкта господарювання повинні надати споживачу кваліфіковану консультацію щодо експлуатаційних характеристик товарів, відмінних ознак, призначення, властивостей окремих телерадіотоварів, методів випробування в дії, взаємозамінності виробів, способів догляду й режимів зберігання, гарантованих зобов’язань підприємства-виробника, місцезнаходження та найменування підприємства (майстерень) технічного обслуговування і ремонту виробів, а також в обов’язковому порядку заповнити гарантійний талон.