S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Будова фотоапарата

 

Фотоапарати. За типами видошукачів розрізняють фотоапарати: недзеркальні (які поділяються на шкальні і далекомірні) та дзеркальні.

Шкальними називають фотоапарати, в яких фокусування об’єктива здійснюється за шкалою відстаней або символів, на якій вказується відстань від фотоматеріалу до об’єкту зйомки в метрах або футах.

Далекомірними називають фотоапарати, які для фокусування об’єктива укомплектовані далекоміром. Наведення на різкість у далекомірних фотоапаратах здійснюється обертанням кільця відстаней об’єктива до суміщення роздвоєного зображення у вікні видошукача.

Основними вузлами фотоапарата є: об’єктив, затвор, світлонепроникна камера, касетна частина, кадруючі і фокусуючі пристрої.

Дзеркальні фотоапарати укомплектовані вбудованим дзеркальним видошукачем із можливістю контролю точності наведення на фокус об’єктива за якістю зображення на колективній лінзі видошукача.

                                  budova fotoaparatu                           zufrovuy fotoaparat

 

 

 

Об'єктив фотоапарата – це оптичний пристрій, призначений для проектування зображення на площину. Хоча фактично об'єктив складається з кількох лінз, їх сумарна дія рівнозначно дії однієї збиральної лінзи.

Кожен об'єктив характеризується такими параметрами: фокусною відстанню, кутом поля зору, світлосилою, максимальним відносним отвором, рівнем і характером аберацій та роздільною здатністю.

 

vudu foto rub oko   oko 2   soft obektuv

 

Відносний отвір об’єктива – відношення діаметра діючого отвору об’єктива до його фокусної віддалі. Максимальний відносний отвір є важливою характеристикою об’єктива.

За міжнародними стандартами застосовується наступний ряд значень відносних отворів: 1:1; 1:1,4; 1:2; 1:2,8; 1:4; 1:5,6; 1:6; 1:11; 1:16.

Затвор фотоапарата служить для регулювання часу потрапляння світла на плівку.

Час від моменту відкриття затвору до моменту його закриття називається часом експозиції (витримкою). Стандартна шкала витримок: 1; 2; 4; 8; 15; 30; 60; 125; 250; 500; 1000.

1 - 1 секунду світло потрапляє на плівку;

2 - ½ секунди світло потрапляє на плівку;

60 – 1/60 секунди світло попадає на плівку. Кожне наступне значення витримки в 2 рази менше попереднього.

У сучасних фотоапаратах застосовуються різні типи затворів. Найбільш поширені – центральний та шторно-щілинний.

Видошукач необхідний для вибору точки зйомки і визначення межі майбутнього кадру. Існують рамочний, оптичний, дзеркальний, рідкокристалічний видошукачі. В апаратах з матовим склом межі кадру визначаються розмірами матового скла.