S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Вимоги до якості, умови зберігання фотоапаратів

 

Якість фотоапаратів в умовах торгівлі здійснюється органолептичним методом. У ході контролю перевіряється збереження і якість упаковки, маркування, наявність інструкції з експлуатації, гарантійного талона та зовнішній вигляд.

Комплектність і працездатність окремих вузлів, механізмів і систем фотоапарата перевіряють згідно з інструкцією з експлуатації. Особливу увагу під час перевірки цифрового фотоапарата необхідно звертати на якість об'єктива, електронно-оптичного перетворювача, рідкокристалічного дисплея, роботу систем автофокусування у всьому діапазоні змін фокусної відстані та відстаней до об'єкту зйомки, точкового замірювання і балансу білого кольору при різних джерелах світла.

Електронно-оптичний перетворювач перевіряється на наявність непрацюючих пікселів (постійно світяться одним і тим же кольором) при повністю закритому світлонепроникною кришкою об'єктиві, а також при зйомці білого аркуша паперу. В останньому випадку одночасно з виявленням чорних пікселів перевіряється баланс білого кольору. Для збереження пробного знімка вибирається формат без стиснення інформації або за його відсутності формат з мінімальним рівнем стискування. Отриманий знімок проглядається на екрані комп'ютера або в крайньому випадку на екрані рідкокристалічного дисплея при максимальному масштабуванні кадру. Кількість і характер розташування (у центральній частині, на периферійних ділянках, їх концентрація на одиниці площі) непрацюючих пікселів не повинні перевищувати значень, вказаних в інструкції з експлуатації.

Перевірка функціонування точкового замірювання зводиться до пробної зйомки невеликого за розмірами світлого об'єкта на темному фоні або невеликого темного об'єкта на світлому фоні. При цьому зображуваний об'єкт під час перегляду має бути добре помітним на контрастному фоні.

Фотоапарати, фотоприладдя, елементи живлення і світлочутливі матеріали повинні зберігатися в індивідуальній упаковці на стелажах у сухих провітрюваних приміщеннях, на віддалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. Упаковка світлочутливих матеріалів має бути світло-і вологонепроникною. На упаковці фотоплівки необхідно вказати дату виготовлення та гарантійний термін зберігання.