S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Годинники

      

За принципом дії, джерелом енергії та конструкційними особливостями годинники поділяють на:

– механічні,

– електронно-механічні,

– електронні.

elementu godunuka2 Механізм механічних годинників складається з двигуна, коливальної системи, спуску, передавальної системи, стрілочного, заводного та перевідного механізмів.

Відлік часу здійснюється за допомогою коливальної системи (регулятора), яка витрачає на кожне коливання строго визначений час. Розрізняють регулятори балансові (у пружинних годинниках) та маятникові (у гирьових годинниках).

У залежності від конструкції механізму ці годинники розподіляються на:

- годинники з базовим механізмом, на основі якого можуть бути створені різноманітні механізми;

- годинники з комплексним механізмом – це годинники, що мають допоміжні пристрої, які не дозволяють виробляти нові модифікації.

У залежності від діаметру посадочного місця платини годинники виробляються малого і нормального калібру та поділяють на групи.

klacuficaziy mexaniznux godunuksv2

Годинники наручні і кишенькові механічні виробляють таких класів:

– підвищений (П);

– перший (1);

– другий (2).

Ці годинники можуть бути з додатковими пристроями (календар, автопідзавод, сигнальний пристрій та інші), зі звичайною (центральною або боковою) секундною стрілкою чи стрілкою з аретиром, із захисними пристроями (звичайні, водозахисні, водозахисні підвищеного ступеню захисту, водонепроникні, протиударні, антимагнітні та інші).

Усі годинники, які надходять у торгівлю, повинні бути якісними і відповідати нормативно-технічним документам, а також зразку-еталону. Стандарти та технічні умови на годинники визначають вимоги до технічних, функціональних, естетичних та експлуатаційних характеристик і до параметрів годинників. Ці вимоги є однаковими для годинників одного або декількох подібних видів, незалежно від їх зовнішнього оформлення.

ГОСТ 10733 (міждержавний) «Часы наручные и карманные в т.ч. часы-кулоны механические. Общие технические условия» встановлює основні технічні характеристики, зазначені у наступній таблиці.

   xaract mex hodunukiv2   porivnylna xaracteructuka2   budova kvarzovoho hodunuka2  

Електронно-механічний годинник приводиться в дію за допомогою батарейки. Замість маятника використовується кристал кварцу. Електронний генератор на основі кварцового кристала подає стабільні імпульси на кроковий електродвигун, який приводить у дію колісний механізм годинника. Той, у свою чергу, пересуває стрілки на циферблаті. 

modeli cvarzovux hodunukiv2

У залежності від діаметру посадочного місця платини ці годинники виробляють двох калібрів: малого (діаметр посадочного місця платини до 20 мм включно) і нормального (діаметр посадочного місця платини вище 20 мм), а в залежності від показників середнього добового ходу – трьох класів: П, 1 і 2. Вони можуть бути звичайні, з допоміжними пристроями, з різними видами захищеності, без допоміжних і захисних пристроїв, без секундної стрілки з різними комбінаціями захисних і допоміжних пристроїв. Вага механізму годинників малого калібру повинна бути не більше 20 г, нормального – не більше 30 г.

Випускаються електронно-механічні кварцові годинники в звичайному, водозахисному і водонепроникному корпусах в різноманітних зовнішніх оформленнях.

Годинники електронні. Електронними називають годинники з цифровою індикацією дисплея, у них імпульс електрогенератора перетворюється у сигнали. У залежності від типу індикатора годинники підрозділяються на: годинники з рідкокристалічним індикатором, годинники з світлодіодним індикатором і годинники з індикаторами інших типів.

                          elektroni hodunuku2                    modeli elektronux hodunukiv2

Зображення інформації на індикаторі годинників повинно бути чистим, яскравим і добре розрізненим на відстані 0,5 м і при освітленні не менше 150-200 лк.

Термін служби електронних наручних годинників 10 років. Гарантійний строк експлуатації годинників не менше 1,5 року з дня їх продажу через роздрібну торговельну мережу.