S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Товари для рибальства і мисливства. Характеристика асортименту за класифікаційними ознаками, матеріалами, конструкцією

 

Основним товаром, що представлений до продажу в рибальському магазині, є інвентар необхідний для риболовлі й усе, що пов’язане із цим видом відпочинку.

До товарів для рибної ловлі належать гачкові рибальські снасті, сіткове знаряддя лову та допоміжне приладдя.

До гачкових снастей відносять вудки, вудлища, котушки, грузила, гачки тощо. Враховуючи те, що способи ловлі риби на гачок різноманітні (має значення тип риби, пора року, спосіб лову тощо), рибалка дуже часто сам збирає з окремих деталей найбільш зручну снасть. Тому гачкові снасті надходять у продаж як у готовому вигляді, так і у вигляді окремих деталей.

Вудлище слугує для закидування приманки з гачком, підсікання риби та її виважування. Воно повинно бути легким, прямим, гнучким, пружним та достатньо міцним.

Вудки, залежно від способу лову, поділяють на поплавкові, проводкові, спінінги, донні, нахлистові, зимові, для відвісного блешніння.

Безвудлищні гачкові снасті. До них відносять доріжки, кружки і жерлиці.

Доріжка застосовується для ловлі риби на блешну з човна, що рухається проти течії.

Жерлиця – це рогатка довжиною 130-200 мм, оснащена волосінню, грузилом, гачком, на який насаджується жива риба (живець).

Кружок – це пінопластовий круг діаметром 150 та товщиною 28 мм, який встановлюють із човна. На боковій поверхні кружка є жолоб, на який намотується волосінь, оснащена так, як і жерлиця.

До сіткового знаряддя лову відносять сіті, бредні, неводи, раколовки, верші, які в'яжуть із капронових чи бавовняних ниток. Сіткове знаряддя лову для спортивно-аматорського рибальства випускають в обмеженому асортименті. До продажу надходять верші і раколовки.

Верша – це самоловна снасть, яка являє собою циліндричний сітьовий каркас з одним або двома воронкоподібними входами.

Рачниця призначена для ловлі раків. Вона складається з одного або двох кілець (діаметром 38 см) з натягнутою на них сіткою.

До допоміжного приладдя для рибної ловлі належать підсачки (для вивантажування риби), садки (для зберігання риби), багорики, глиноміри, кормушки (для транспортування живців), ящики-чемодани, льодоруби, черпаки. Призначені вони для створення зручних умов під час риболовлі.

До товарів для мисливства відносять вогнепальну зброю, боєприпаси, приладдя для спорядження патронів і догляду за ними, предмети екіпірування мисливця та для спорядження собак, допоміжні засоби полювання.

До вогнепальної зброї належать: мисливська рушниця, гвинтівка і карабін. Торгівля вогнепальною зброєю регулюється державними органами, які і визначають номенклатуру товарів для полювання.

Гладкоствольні рушниці призначені для стрільби дробом або кулею на незначні (зазвичай, до 50 м) відстані. Рушниця складається зі ствола, ствольної колодки із затвором і ударно-спусковим механізмом та ложі з цівкою.

Класифікують гладкоствольні рушниці за різними ознаками. За способом виготовлення рушниці поділяють на масові, модернізовані (поліпшені), штучні і сувенірні. За призначенням – для промислового, аматорського та спортивного полювання; для спортивної стрільби на стендах. За способом зарядження – рушниці з відкидними стволами та магазинні. За кількістю стволів – одно-, двоствольні. За пристроєм ударної системи – куркові і безкуркові. За калібром ствола – 12, 16, 20, 28, 32 та інших калібрів. Калібр – це діаметр каналу ствола в міліметрах на відстані 220 мм від зрізу казенної частини (місце розміщення патрона). Іноді калібр виражають у тисячних долях дюйма (1 дюйм - 25,4 мм).

Боєприпаси – це порох, кулі, дріб, гільзи, картеч, пижі та патрони.

Приладдя для спорядження патронів містить прилади для обжаття патронів при їх спорядженні, прилади для спорядження, дозатор для пороху тощо.

Приладдя для догляду за зброєю – це шомполи металеві для чищення і змазування каналу ствола, йорші, масльонки для зберігання масла, екстрактори для вилучення із патронників стріляних гільз тощо.

Предмети для екіпірування мисливця – це футляри і чохли для зброї, ремені для рушниць, сітки мисливські, патронташі, підвіски для дичини тощо.

Предмети для спорядження собак – це намордники, повідки, ошийники тощо.

Допоміжні засоби полювання містять капкани, резинові чучела диких птахів, свистки, ножі, сокири, фляги тощо.

sport

Визначення понять:

Мисливські карабіни — це легкі мисливські гвинтівки з коротким стволом.

Гвинтівка призначена для промислового полювання, має гвинтову нарізку.

Курок – це основна частина ударного механізму для надання кулі обертового руху.

Ложа – це дерев’яна частина рушниці, до якої прикріплена колодка для створення упору при пострілі.

Кулі призначені для стрільби по великому звіру і розрізняють за калібром та масою.

Гільзи – це порожні (з дном) циліндричні трубки з латуні, поліетилену високої щільності або з патронного паперу. Металеві використовують декілька разів.

Патрони виготовляють із паперової або пластмасової гільзи з димним або бездимним порохом.