S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Гарантійні терміни експлуатації. Органолептичні методи визначення якості спортивних товарів

 

Гарантійні зобов'язання і термін експлуатації транспортних засобів встановлюються виробником або продавцем. Гарантійний термін, встановлений продавцем, не може бути меншим, ніж встановлений виробником.

Гарантійний термін експлуатації відраховується від дати його продажу споживачеві. Гарантійний термін експлуатації визначається в місяцях і (або) в кілометрах пробігу. Гарантійний термін експлуатації збільшується на час перебування транспортних засобів у гарантійному ремонті. Закінченням терміну гарантійного ремонту вважається дата, коли повноважена особа виконавця зробила в наряді-замовленні відмітку про виконання гарантійного ремонту, якщо інше не визначено у договорі або наряді-замовленні. У разі зміни власників гарантійний термін на дорожньо-транспортний засіб (ДТЗ) визначається від дати його продажу першому власнику, зазначеному в сервісній книжці. Закінчення гарантійного терміну означає вичерпання дії гарантійних зобов'язань виробника (продавця).

Забезпечення використання ДТЗ за призначенням у гарантійний термін експлуатації досягається виконанням комплексу робіт із передпродажної підготовки ДТЗ, його технічного обслуговування та гарантійного ремонту.

Основними документами, що визначають якість спортивних товарів, товарів для рибальства і мисливства є державні стандарти та технічні умови.

Визначення якості спортивних товарів та товарів для рибальства і мисливства у торгових підприємствах охоплює перевірку їх зовнішнього вигляду, справність та взаємодію окремих частин.

Під час органолептичної оцінки якості спортивних товарів необхідно стежити, щоб дерев'яні деталі були без тріщин, відколів та задирок. Поверхня має бути гладенька, краї заокругленими. На рівній підлозі інвентар не повинен хитатися.

Металеві спортивні товари та металеві частини товарів для рибальства і мисливства мають бути добре відшліфованими й надійно захищеними від корозії лаками, емалями чи нікелюванням. Шарнірні з'єднання повинні легко та надійно функціонувати. У зварних з'єднаннях не допускаються непроварювання, пропікання та тріщини. Шви мусять бути добре зачищеними.

Інвентар із текстильних та шкіряних матеріалів – м'який, еластичний та без зовнішніх ушкоджень.

Набори спортивного приладдя, приладдя для рибальства і мисливства повинні містити закладку з переліком асортименту виробів, що входять у набір.

Під час визначення якості тренажерів звертають увагу на якість матеріалів, з яких вони виготовлені, роботу основних вузлів та деталей, захисні і захисно-декоративні покриття, комплектність, документацію з експлуатації. До комплекту повинні входити інструмент, посібник з експлуатації та паспорт.

Основними документами, що визначають якість транспортних засобів є державні стандарти та технічні умови. У них регламентуються такі вимоги: колеса повинні вільно, без заїдань та розкачувань обертатися на осях; важелі зчеплення та переднього гальма мають вільно обертатися на осях і без заїдань повертатися у початкове положення; щитки коліс та багажника – симетрично закріплені і не мати перекосів; натягування ланцюгів повинне бути відрегульовано; деталі, покриті лаком і емаллю, мають бути чистими, гладкими, з блискучою поверхнею. Не допускаються різновідтінковість емалі, напливи і здуття; видимі поверхні – без забоїн, вм'ятин, тріщин і раковин; амортизатори мусять працювати без заїдань і постукувань у межах робочого ходу.

Стандартом нормується рівень зовнішнього шуму, радіоспотворення і кількість шкідливих речовин, які виділяються в атмосферу.