S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Паркетні вироби

 

Паркет – це окремі дощечки, щити або дошки, виготовлені переважно з твердих порід деревини.

Види паркету: штучний, набірний (мозаїчний), щитовий, палацовий (художній), масивний, паркетна дошка, ламінат.

Поряд з традиційними деревними породами, що ростуть в Україні (дуб, бук, клен, береза, сосна тощо) європейські виробники пропонують вироби з іноземних порід:

– амаранту (деревина червоно-фіолетового кольору),

– венге (з тропічних лісів Західної Африки, колір від золотистого до темно-коричневого),

– кемпасу (червоне дерево з золотистими прожилками родом з Південно-Східної Азії),

– мербау (деревина з Південно-Східної Азії, колір від жовтуватого до червоного),

– оливи (з оливкового дерева, що росте на Півдні Європи, текстура білих та жовтих кольорів з темними променями).

Штучний паркет – окремі стругані планки з пазом і гребенем на кромках; виготовляють із твердих порід деревини. Залежно від породи деревини та якості обробки планки поділяються на марки А і Б. Планки марки А виготовляють з деревини дуба та червоного дерева (різні тропічні породи), а планки марки Б – з деревини дуба, клена, ясена, бука, в’яза, каштана, граба, берези, акації, сосни, модрини, а також модифікованої деревини. Вологість планок штучного паркету не повинна перевищувати 12 %.

Паркетні дошки складаються з основи та наклеєних на неї паркетних планок однакової ширини з прямими струганими кромками. Для з’єднання паркетних дощок між собою на їх кромках і торцях влаштовані пази і гребені. Паркетні планки наклеюють на основу за певним рисунком. Залежно від конструкції основи паркетні дошки поділяють на такі типи:

– ПД1 – з одношаровою основою з рейок, які набрані в квадрати або прямокутники, розташовані взаємно перпендикулярно;

– ПД2 – з одношаровою основою з рейок, набраних у напрямку повздовжньої осі паркетної дошки;

– ПД3 – з одношаровою основою з двох склеєних між собою шарів рейок або рейок і шпону, укладених у взаємно перпендикулярному напрямку. Товщина дошки – 15-27 мм, товщина паркетної планки – 4-8 мм, ширина дошки – 137-200 мм, довжина дошки – 1200, 1800, 2400, 3000 мм.

Паркетні щити складаються з дерев’яної основи й верхнього лицьового покриття, набираються з паркетних планок, квадратів, шпону або фанерної облицьованої плити, наклеєних рисунком на основу. Паркетні щити поділяють на типи:

– ПШ1 – з рамковою основою, у вигляді обв’язки кутовим шиповим з’єднанням і рейками заповнення, закріпленими у пазах брусків обв’язки прямим наскрізним шипом;

– ПШ2 – з основою з рейок, облицьованою з двох боків лущеним шпоном;

– ПШ3 – з основою з ДСП, облицьованою з двох боків лущеним шпоном.

Художній паркет – це нестандартне покриття підлоги, яке виготовляється за спеціальними кресленнями. Художній паркет – це різновид щитового паркету. За композицією рисунки можуть бути геометричного характеру або живописними: з криволінійними рисунками, рослинного орнаменту. Художній паркет оформляється двома способами: інкрустація та маркетрі.

Ламіновані дошки (панелі) для підлоги є багатошаровою конструкцією, в основі якої ДВП високої щільності. Технологія виготовлення полягає в тому, що всі шари ламінованого виробу намащуються клеєм і спресовуються під дією високого тиску та температури.

Розміри ламінованих панелей для покриття підлог:

1290х194х8 мм,  1290х388х8 мм,

1285х192х8 мм,  1285х195х7,2 мм.

  ukladanny parketu      stuznuy perket      nabirnuy sutkovuy 2

                              macuvnuy palanzobuy parcet 2              parcet laminat 2            

Вимоги до якості паркету. На планках мозаїчного та штучного паркету можуть бути такі вади деревини: сучки зрослі розміром до 5 мм; ненаскрізні тріщини завширшки до 0,3 мм на нелицьовому боці; нахил волокон не більший як на 1/4 ширини планки. На нелицьових боках паркетних планок, крім перелічених вад, допускаються сучки зрослі розміром понад 5 мм із заляганням на глибину не більше як 1/3 товщини планки і здорова без тріщин серцевина; смоляні кишеньки, рак і червоточина. На кромках планок дозволяються зрослі здорові сучки, які залягають не ближче як на 5 мм від лицьової поверхні планки. Лицьові поверхні планок повинні бути рівні й гладенькі. На гребенях і в пазах штучного паркету та паркетних дощок можливе заокруглення ребер. Відколи і відщепини на лицьових поверхнях і кромках не дозволяються, на нелицьових поверхнях і кромках допускаються завглибшки до 2 мм.