S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Ялинкові прикраси та карнавальне приладдя

 

Прикрашання ялинки – старовинний звичай. Предмети для прикрашання роблять яскравими, барвистими, аби ялинка мала святковий вигляд.

jalunkoviЯлинкові прикраси виробляють зі скла, пластмаси, картону і металу.

Скляні прикраси виготовляють із легкоплавких скляних трубок способом видування. Найбільш поширеною обробкою є сріблення і алюмініювання з подальшим підфарбовуванням кольоровими нітролаками. Для фарбування використовують нітрофарби, казеїнові, силікатні фарби і нітролак.

Асортимент скляних ялинкових прикрас дуже різноманітний як за тематикою, так і за обробкою. Кожний виріб має підвіску, що складається з вушка і ковпачка або спеціального затискача.

Пластмаси знаходять широке застосування для виготовлення ялинкових прикрас. Так, велику популярність завоювали новорічні ялинки з капрону, полівінілхлориду, поліетилену. Такими ялинками можна користуватися тривалий час, вони гігієнічні і не бояться вогню.

Методом вакуумного лиття виробляють дуже легкі, негорючі ялинкові прикраси, що не б'ються, з металізованої лавсанової плівки. Цим способом на основу (лавсанову плівку) наносять тонкий шар алюмінію. Поверхня набуває дзеркального блиску, який, відбиваючи вогні ялинки, надає їй святкового вигляду. З металізованої плівки виготовляють у різних варіантах грибки, медузи, кукурудзу, зірочки, колоски, ліхтарики тощо. Нарядно виглядають новорічні сріблясті декоративні ялинки, виготовлені з цього виду плівки.

З пінополістирола виготовляють безпечних у пожежному відношенні дідів-морозів і снігуроньок, з поролону – фігури людей, тварин, метеликів тощо.

Прикраси з картону ділять на штамповані і клеєні. Для надання декоративності їх обклеюють кольоровим папером або поталлю. Асортимент цих прикрас невеликий – будиночки, ліхтарики, фігурки людей, тварин, риб, зірки.

Для виготовлення ялинкових прикрас застосовують тонкий алюмінієвий, мідний або латунний дріт, розплющений у плоску стрічку – плющенку. З останньої виготовляють гірлянди, дощ, зірки, сонце. З фольги штампують красиві розетки, відбивачі та зірки різних конфігурацій.

Для освітлення ялинки застосовують ялинкові електрогірлянди, що представляють собою набір електричних лампочок малого розміру, пофарбованих у різні кольори нітрофарбами. Лампочки бувають звичайної форми і фігурні, розраховані на напругу 127 та 220 В.

karnavaliДо групи карнавального приладдя входять вироби, призначені для прикраси приміщення, де відбувається дитяче свято, карнавал.

Конфеті – це дрібні кружечки, вирізані з кольорового паперу. Серпантин – це довгі стрічки з кольорового паперу, скрученого в рулон довжиною 25 м. У хлопавки вкладають різні сюрпризи у вигляді напівмасок, конфеті, ковпачків тощо.

Маски і напівмаски виготовляють з легкого і тонкого пап'є-маше, тканин, паперу, штучного хутра, пластмас. Художнє оформлення масок виконують нешкідливими фарбами. Маски зображують птахів, тварин, клоунів, персонажів казок.

Карнавальні костюми шиють з паперу, тканин і штучного хутра. Тематикою для карнавальних костюмів є образи героїв казок, літературних творів, театралізовані образи навколишніх предметів і явищ („Ніч”, „Сніжинка”, „Доміно” тощо).