S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Органолептичні методи оцінки якості іграшок, правила продажу іграшок

 

Якість іграшок оцінюють органолептично та за фізико-хімічними показниками з обов'язковим випробуванням їх на безпеку. Крім того, оцінюють художнє оформлення індивідуальної упаковки, а також правильне оформлення етикеток. У процесі приймання іграшки підлягають 100 % перевірці.

Іграшки повинні бути виготовлені з високоякісних безпечних й нешкідливих матеріалів. Вони мають відповідати функціональним, ергономічним, гігієнічним, естетичним вимогам, а також бути надійними й безпечними в експлуатації.

У роздрібній торгівлі приймання іграшок здійснюється за органолептичними показниками. У абсолютній більшості випадків іграшки на сорти не ділять. Нормативно-технічною документацією до них встановлено конкретні норми допусків дефектів зовнішнього вигляду матеріалів, складання й оздоблення іграшок.

Іграшки (ігри) за зовнішнім виглядом і забарвленням повинні відповідати зразку-еталону, затвердженому в установленому порядку.

Доброякісні іграшки повинні мати правильну форму, гарний вигляд, безвідмовно працювати й відповідати гігієнічним і санітарним вимогам.

Поверхня іграшок – старанно оброблена, без подряпин, патьоків фарби, плям, слідів корозії.

У м’яконабивних іграшках шви повинні бути міцними. Набивочні матеріали – продезінфіковані. Вони не мають містити твердих чи гострих сторонніх тіл (металева стружка, цвяхи, дерев'яні тріски, осколки скла, пластика). Набивання мусить бути рівномірним та щільним, крій деталей – забезпечувати правильну симетричну форму постаті.

Не допускається виготовлення іграшок для дітей до 3 років зі скла і ворсованих гум; металевих метальних снарядів. Скло дозволяється використовувати під час виготовлення іграшок для дітей старших 3 років і тільки в тому випадку, коли це необхідно для функціонування іграшок. Краї скла повинні бути закруглені.

У транспортних іграшках колеса повинні бути без перекосів, легко обертатися і не випадати.

Фарбовані дерев'яні іграшки (пірамідки, грибки, матрьошки і кульки) після змочування не повинні тьмяніти.

У металевих іграшках деталі мають міцно з'єднуватися, заводний механізм – справно працювати, аби кріплення деталей забезпечувало безвідмовність користування іграшкою. У металевих конструкторах всі деталі повинні бути виготовлені без перекосів, задирок, гострих ріжучих країв. З’єднувальні гвинти і гайки повинні мати добре різьблення, вільно загвинчуватися і вигвинчуватися.

Пластмасові іграшки повинні бути міцними й пружними: при натисканні пальцем на поверхню порожніх іграшок не повинно залишатися слідів прогину.

У гумових іграшках не допускаються сторонні інгредієнти, злипання поверхні, липкість зовнішньої поверхні тощо. Надувні іграшки в надутому вигляді повинні зберігати правильну форму і бути стійкими на рівній поверхні.

Рівень стороннього запаху усіх видів іграшок (ігор) не повинен перевищувати 1 балу, для виробів з гуми (латексу) – 2-х балів, за винятком іграшок (ігор) з гуми (латексу), призначених для дітей віком до 3 років, рівень запаху яких повинен бути також не більше 1 балу.

                   zapax1                 riven

Рівень звуку, що створюється іграшкою (грою) нормується для гри в приміщенні, для гри на відкритому повітрі та для звуку іграшки (гри), що видає імпульсний шум у якості ігрового моменту (одинокий постріл).

Конструкція, вага, розміри іграшок (ігор) повинні відповідати морфофункціональним особливостям дітей тих вікових груп, для яких вони призначені.

vaha

Текст у настільно-друкованих іграх повинен бути надрукованим:

- контрастним до фону кольором;

- гігієнічним вимогам для фону відповідають кольори – блакитний, зелений, жовто-зелений, жовтий, оранжевий, оранжево-червоний;

- цифрові та літерні позначення повинні мати чорне забарвлення або чорний рельєф;

- висота літер тексту в настільно-друкованих іграх повинна бути: для дітей віком до 10 років – не менше 2, 3 мм;  для дітей віком більше10-ти років – не менше 1,75 мм.

       

Гігієнічні вимоги до якості та безпеки іграшок та ігор (фізико-гігієнічні показники)

(ДСанПіН 5.5.6.012-98, додаток 5)

1. Ігри не повинні мати тріщин, задирок, сколів. Нефункціональні гострі пружини, крайки, ребра та кути повинні бути притуплені.

2. Гострі кінці кріпильних деталей, використаних при виробництві ігор, повинні бути закриті. Цвяхи, шурупи, крім декоративних, повинні бути у рівень або утоплені.

3. Деталі, які використовуються для з'єднання частин м'якої іграшки, не повинні мати гострих країв та виступів. Спіральні пружини повинні бути захищені, якщо відстань між двома послідовними витками (в неробочому стані) більше 3,0 мм або може стати рівним чи більше 3,0 мм при дії на пружину сили 40,0 Н.

4. Деталі ігор для дітей до 3-х років, виготовлені із металу, дерева або інших твердих матеріалів, повинні бути закріплені таким чином, щоб вони не могли бути роз'єднані або розірвані.

5. Ігри, які складаються з двох та більше частин, з'єднаних за допомогою петельок та мають проміжок між краями деталей, повинні бути виготовлені таким чином, щоб проміжок був менше 5,0 мм або більше 12 мм у залежності від кута відкриття петельки.

Відстань між колесами та корпусом іграшки, який є несучим та може витримати масу дитини, повинен бути менше 5,0 мм або більше 12,0 мм.

6. Збірно-розбірні ігри для дітей до 3-х років (піраміди, набори кілець, кульки на стержнях тощо) не повинні мати деталей діаметром менше 30,0 мм.

7. Міцність кріплення деталей ігор типу брязкалець повинна витримувати навантаження не менше 25,0 Н.

8. Наповнювачі для брязкалець повинні мати діаметр не менше 5,0 мм.

9. Шнурки для ігор на колесах або роликах повинні бути товщиною не менше 2,0 мм та мати на кінці ручку у вигляді циліндру тощо.

10. Надувні ігри, великогабаритні (розміром більше 350,0 мм), призначені для гри на воді, повинні бути:

- виготовлені із плівок (гумових, латексних, полімерних) товщиною не менше 0,25 мм;

- мати не менше двох ізольованих камер;

- мати ширину зварного шва не менше 1,5 мм;

- зварний шов та фіксована пробка на клапані ігор повинні витримувати навантаження не менше 300,0 Н.

10.1. Надувні ігри малогабаритні повинні мати клапан з міцно фіксованою щільно литою пробкою, здатною витримати навантаження 50,0 Н.

11. Механізм керування великогабаритними іграми повинен бути безпечним при експлуатації та відповідати зросту і віку дітей.

12. Мікроелектродвигуни в іграх повинні мати напругу - для дітей віком до 7 років – 12,0 В, а старше 7 років - 18,0 В. Не дозволяється використання автотрансформаторів.

13. У калейдоскопах світлорозсіювальне скло повинно мати коефіцієнт світлопропускання – 0,5.

13.1. Конструкція калейдоскопів повинна виключати доступ дітей до наповнювача. Скло або шматочки пластмаси – яскравого забарвлення.

14. Пофарбовані дерев'яні ігри повинні бути покритті безкольоровим лаком, який дозволений МОЗ України.

15. Ігри, що імітують холодну зброю (шпага, ніж тощо), не повинні мати гострих кінців та різальних кромок.

Рівень стороннього запаху усіх видів іграшок (ігор) не повинен перевищувати 1 балу, для виробів з гуми (латексу) – 2-х балів, за винятком іграшок (ігор) з гуми (латексу), призначених для дітей віком до 3 років, рівень запаху яких повинен бути також не більше 1 балу.

Текст у настільно-друкованих іграх повинен бути надрукованим:

– контрастним до фону кольором;

- гігієнічним вимогам для фону відповідають кольори – блакитний, зелений, жовто-зелений, жовтий, оранжевий, оранжево-червоний;

- цифрові та літерні позначення повинні мати чорне забарвлення або чорний рельєф;

- висота літер тексту в настільно-друкованих іграх повинна бути: для дітей до 10 років – не менше 2, 3 мм; для дітей старше 10-ти років – не менше 1,75 мм.

До подачі в торговельну залу іграшки проходять попередню підготовку, яка передбачає: ідентифікацію продукції, перевірку кількості, комплектності, наявності маркування, ярликів і пломб, розпакування, огляд зовнішнього вигляду, перебирання, протирання, чищення, складання, комплектування, перевірку експлуатаційних властивостей.

Роздрібний продаж іграшок може здійснюватися у спеціалізованих магазинах чи відділах магазинів, павільйонах. Під час операцій з продажу товару продавець розпаковує іграшку, демонструє та консультує щодо правил користування та догляду:

- конструктори показують у зібраному вигляді,

- технічні іграшки показують у дії, знайомлять покупця з основними правилами роботи та інструкцією із складання (експлуатації) іграшок,

- демонструють звучання дитячих музичних іграшок (ігор): усі дії проводяться виключно на виділеному демонстраційному зразкові (забороняється прикладати до губ іграшки (ігри), призначені для контакту з ротом дитини, при їх демонструванні),

- м'яконабивні іграшки (ігри), призначені для дітей віком від 0 до 3-х років, повинні реалізуватися в індивідуальній упаковці, а для покупців повинен бути демонстраційний зразок.

- при показі настільних ігор знайомлять покупця з правилами і прийомами гри.

Одночасно покупцю передається встановлений виробником іграшок необхідний комплект приладь, а для електромеханічних іграшок – заповнений гарантійний талон.

Дитячі іграшки м'які, дитячі іграшки гумові надувні входять до переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) споживачами (Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1991 р. N 216).