S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Приладдя для письма, характеристика за конструкцією, матеріалами, комплексністю

 

Приладдя для письма – це група шкільно-письмових товарів, що відрізняється широким асортиментом олівців, ручок, пер, пишучих вузлів та балончиків для чорнил, комплектів та приладдя для писання, чорнила, туші.

Олівці. За особливостями конструкції олівці поділяють на три групи: у дерев'яній оболонці, механічні та маркувальні.

Олівці в дерев'яній оболонці класифікують залежно від:

- матеріалів, із яких виготовлено стрижні,

- ступеня твердості стрижня,

- кольору стрижня,

- форми і діаметра олівця.

Оболонку олівців найчастіше виготовляють з деревини кедру та липи. Стрижні олівців можуть бути чорно-графітними, спеціальними та кольоровими.

Залежно від ступеня твердості стержня олівці вітчизняного виробництва поділяють на 15 груп: 6 М, 5 М, 4 М, З М, 2 М, М, ТМ, СТ, Т, 2 Т, З Т, 4 Т, 5 Т, 6 Т, 7 Т. Літера «М» означає м'якість стрижня, літера «Т» – твердість. Цифра позначає ступінь м'якості або твердості стрижня, яким пишуть. Чим більша цифра, тим його властивості сильніші. Олівці закордонного виробництва мають інші межі твердості.

За призначенням олівці поділяють на такі групи: для малювання, креслення, шкільні, канцелярські, спеціальні.

На ринку України графітні олівці пропонують багатопровідних фірм. Сучасні олівці мають кольорове лакове покриття, тиснення золотом або сріблом, їх корпус виготовлено з високоякісної деревини.

Олівці механічні мають змінний стрижень, що вільно переміщується вздовж осі олівця. Корпус механічних олівців виконаний із пластмаси, металу. Залежно від типу механізму ці олівці поділяють на цангові та гвинтові.

mexanicni olivzi

Маркувальні олівці (волокнисті олівці) останнім часом користуються підвищеним попитом, асортимент їх постійно розширюється та оновлюється.

У 60-ті роки в Японії було винайдено наконечники у вигляді фетру. Ручки з фетровими наконечниками отримали назву «фломастер».

                           flomaster           marker

Ручки. За принципом нанесення чорнила на папір автоматичні ручки поділяють на перові й кулькові.

Перові автоматичні ручки з огляду на конструкцію пишучого вузла, розрізняють ручки з відкритим, напіввідкритим і закритим пером. Набірні механізми слугують для набирання чорнил у резервуар. За способом набору чорнил авторучки поділяють на три типи: з вакуумно-піпетковим набірним вузлом; з поршневим набірним вузлом і зі змінними балонами для чорнил. Найбільш поширеними є ручки зі змінними балонами для чорнил. У ручках цього типу немає необхідності набирати чорнила, що економить час і спрощує користування ними.

Кулькові ручки за особливостями конструкції поділяються на прості та автоматичні, які мають кнопковий механізм подачі стрижня.

Кулькові ручки виробляють однокольорові з нерухомим пишучим вузлом, однокольорові з рухомим пишучим вузлом і багатокольорові з рухомим пишучим вузлом. Подавання пасти у ручки з рухомим пишучим вузлом здійснюється шляхом натискування на кнопку.

У кулькових ручках з пишучим вузлом є металевий конус, в отворі якого закріплена металева кулька, що виступає назовні на 1/3 свого діаметра. При натискуванні на аркуш кулька обертається в гнізді й переносить на папір кольорову пасту. Кулькові ручки можуть бути одноразові, але частіше мають змінні пишучі вузли.

Різновидами кулькових ручок є капілярні (лінери), ролери, гелеві.

У капілярної ручки механізм подачі чорнил має властивість капіляра (тобто кожна крапля, що виходить, «тягне» за собою іншу краплю). Ролери за принципом дії схожі на кулькові ручки, мають дуже тонкі канали подачі чорнил, завдяки цьому лінія виходить тонкою (ширина лінії 0,5-0,3 мм). Найкраще поєднується швидкість і м'якість у гелевих ручках, які наповнені рідкими чорнилами. Проте вони недовговічні, для них характерна менша довжина безперервної лінії: якщо у кулькових і капілярних ручок вона становить приблизно 1500-3000 м, то у гелевих цей показник, як правило, у два рази нижчий.

На ринку України представлено також ексклюзивну продукцію відомих фірм (Рагkег (Англія), Ріlot, Оhto (Японія), Senatог (Німеччина), Waterman (Франція), Sheaffer(США)). В асортименті – перові, кулькові, капілярні ручки та автоматичні олівці, виготовлені із застосуванням сучасних технологій, індивідуального дизайну, дорогоцінних металів (золото, срібло, паладій), напівдорогоцінного каміння, унікальних лаків.

Чорнило для авторучок – це водяний розчин барвника з додаванням спирту й гліцерину.

Туш виробляють із пігменту, казеїну (він є зв'язувальною речовиною), з додаванням фенолу (захист від пліснявіння), цукру й етилового спирту – для додання морозовитривалості.