Канцелярські товари переважно мають невеликий розмір, відрізняються великим розмаїттям асортименту. Найбільш оптимальною ознакою для групування цих товарів є вихідна сировина. За цією ознакою канцелярські товари поділяють на металеві, дерев'яні, пластмасові, склокерамічні, мастичні.
До металевих канцтоварів відносяться: скріпки, шпильки, кліпси, діркопробивачі, машинки-зшивачі (стиплери) і скоби до них, ножиці, лінійки тощо.
До дерев'яних і пластмасових відносять: лінійки канцелярські, підставки під перекидні календарі чи для письмового приладу, ножі для різання паперів тощо.
Склокераміка в основному використовується для скульптурно-художнього оформлення письмових приладів тощо.
До мастичних виробів відносять: клей, сургуч, фарби штемпельні і ротаторні. Сургуч складається з каніфолі, воску і крейди. Штемпельна фарба – це водний розчин барвника, декстрину, гліцерину й антисептиків.
Технології виготовлення канцелярських виробів різні. Насамперед, це пояснюється різноманітністю матеріалів використовуваних в якості основної сировини для їх виробництва. Левову частку у виробництві канцтоварів займає пластик.
Існує кілька методів виготовлення виробів з термопластичних мас. Основні з них – лиття під тиском, екструзія, вакуумне формування і пневмоформування.