S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Обчислювальна техніка (мікрокалькулятори)

 

Калькулятор – це пристрій, призначений для виконання математичних операцій з обов'язковим втручанням користувача для внесення змін у програму, що є в пам'яті, і для запуску на виконання кожної операції чи послідовності операцій. Калькулятор виконує деякі функції комп'ютера, але вимагає частого втручання користувача (ДСТУ 3179-95).

Масовий випуск зробив калькулятори загальнодоступними, вони користуються постійним попитом завдяки простоті експлуатації, швидкості отримання кінцевої інформації, точності підрахунків. Мікрокалькулятори забезпечують розв'язання багатьох наукових, загальнотехнічних, інженерних завдань достатньо оперативно, у будь-якій обстановці і з високою надійністю. Все це поєднується з малими габаритами і масою.

Основними ознаками класифікації калькуляторів є:

- функціональні можливості,

- логіка роботи,

- вид джерела живлення,

- розміри,

- можливість програмування.

За функціональними можливостями асортимент калькуляторів поділяють на групи: найпростіші, інженерні, мікрокалькулятори з можливостями програмування, спеціалізовані.

 kenkuljatorkankuljator 2 kankuljator 3 kankuljator 4

За логікою роботи калькулятори бувають з арифметичною чи алгебричною логікою, з логікою оберненого бездужкового запису.

Калькулятор з арифметичною логікою (calculator with arithmetic logic) – це калькулятор, внутрішня організація якого полягає в тому, що для операцій додавання та віднімання операція виконується після введення кожного операнда. Якщо додавання і віднімання комбінується з множенням і діленням, перехід до проміжних результатів є обов'язковим.

Калькулятор з алгебричною логікою (calculator with algebraic logic) – це калькулятор, внутрішня організація якого є такою, що для операцій додавання та віднімання операція перед введенням кожного з наступних операндів. Якщо додавання і віднімання комбінується з множенням і діленням, перехід до проміжних результатів є непотрібним.

Калькулятор з логікою оберненого бездужкового запису (calculator with postfix natatonlogic) – калькулятор, внутрішня організація якого є такою, що після введення першого операнда за допомогою відповідної клавіші за наступним операндом відразу вводять знак операції. Якщо додавання і віднімання комбінується з множенням і діленням, перехід до проміжних результатів є необхідним.

За видом джерела живлення асортимент калькуляторів поділяють на калькулятори, які працюють:

- від неавтономного живлення (виключно від електричної мережі),

- від автономного живлення (акумуляторів, хімічного чи сонячного елементу),

- від комбінованого живлення.

Перехід на автономне живлення або електромережу здійснюється за допомогою перемикача живлення.

За способом виведення вихідних даних калькулятори поділяють на калькулятори з дисплеєм, з друкувальним пристроєм, з дисплеєм і друкувальним пристроєм.

За розмірами калькулятори бувають кишеньковими та настільними. За можливістю програмування розрізняють калькулятори програмовані і непрограмовані.

Для калькуляторів найважливішими є показники функціональних властивостей:

- досконалість виконання основної функції,

- універсальність застосування,

- досконалість виконання допоміжної функції.

Основною функцією калькулятора є можливість виконання різноманітних розрахунків. За умови невиконання основної функції калькулятор стає непотрібним споживачеві, якщо тільки він не виконує допоміжні функції (калькулятори можуть мати вбудований годинник, календар, книжку-футляр, лінійку тощо). У такому разі межі застосування калькулятора значно поширюються.

До показників надійності належать: безвідмовність, довговічність, збережуваність, ремонтоздатність. З точки зору ергономіки мають переваги калькулятори:

- з великим дисплеєм,

- достатньою відстанню між клавішами (для запобігання одночасного натискання двох клавіш),

- наявністю висувної підставки (для настільних калькуляторів),

- можливістю нахиляти дисплей,

- відсутністю «ковзаючого» ефекту поверхні тощо.

osobluvosti kelkuljatora