S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги
Обкладинка

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Особливості виробництва меблів

 

Процес виробництва меблів складається з декількох етапів:

- проектування;

- висушування матеріалів;

- розкрою;

- механічної обробки заготовок;

- з’єднання деталей;

- облицювання;

- обробки та складання.

                                        vurobnuztvo mebliv                cpocobu zednanny

Розробка конструкції меблів починається з дослідження та узагальнення практичного досвіду з метою визначення оптимальних розмірів, складових частин, відповідності призначенню, інтер’єру та тілу людини.

Під час конструювання меблів особлива увага приділяється ергономічним вимогам: розміри меблів повинні відповідати розмірам тіла людини, меблі не повинні негативно впливати на функціонування людського організму.

ctolyrni ctilzi

Підготовка матеріалів полягає в їх висушуваннідо 8 % вологості. Потім матеріали розкроюють на заготовки за розмірами майбутніх елементів з припуском для наступної механічної обробки.

Важливим етапом виготовляння меблів є їхоздоблення (облицювання та викінчення). Від рівня оздоблення (опорядження) залежить товарний вигляд меблів та їх довговічність.

Непрозоре оздоблення (малярне – емалеві або масляні фарби) використовують для оздоблення кухонних нефанерованих меблів і меблів для ванної кімнати.

Прозоре оздоблення меблів виконується лаками та прозорими полімерними плівками, в результаті – отримують глянцеві, матові покриття.

Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у вигляді цінних порід деревини. Імітацію здійснюють нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок та декоративних пластиків на деталі з малоцінних порід.

Спеціальні види опорядження застосовуються в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації тощо. Спеціальне опорядження (декоративне оздоблення) може бути виконане:

- під метал (металізація, позолота, бронзування),

- у вигляді набірного декору (орнаментального, тематичного).

Для металізації деревини застосовують олово, цинк, свинець, мідь, латунь, алюміній, бронзу у вигляді дроту діаметром 1-2,5 мм. Дріт закладають у спеціальний апарат, де він плавиться і в рідкому стані розпилюється.

Бронзування (нанесення металевої пудри). Найпростішим і найдоступнішим способом імітації деревини під метали є бронзування, яке виконується двома методами: за тинктуром і на відлип.

Позолота і сріблення по дереву застосовуються тільки для опорядження приміщень і меблів спеціального призначення або для реставраційних робіт. Для цього необхідні тонесенькі листи фольги відповідних металів, що перекладені пергаментним папером та зібрані в спеціальні книжечки по 60-100 шт.

 Набірний декор – це орнаментальні, іноді сюжетні рисунки, утворені твердими матеріалами, міцно з’єднаними з поверхнею деревини. Матеріали, що утворюють рисунок, вставляються (врізуються) у заглиблення на оброблюваній поверхні, або разом з фоном наклеюються на поверхню, утворюючи суцільне набірне покриття. Такі покриття називають мозаїкою. Найбільш відомі види мозаїки по деревині – інкрустація, інтарсія, маркетрі.

Завершальним етапом виготовлення меблів є їх складання за допомогою клею, стяжок, шурупів тощо.

Розглянута схема виготовлення меблів в основному відноситься до виробів із деревини, каркас яких оброблено за допомогою столярних пристроїв.

Виробництво гнутих, плетених і м’яких меблів має свої особливості.

ocobluvocti vurobnuztva mebliv

Ціна меблів залежить від виду виробу, його конструкції, розміру, групи вартості, облицювальних матеріалів і варіанту облицювання, оздоблення, категорій м’якості елементів меблів.