S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Вимоги до якості меблів, дефекти

 

Якість меблів у значній мірі залежить від якості вихідних матеріалів (деревини, пластиків, покривних і настильних тощо), обробки та складання, покриття.

Меблі повинні відповідати вимогам стандарту, технічній документації та зразку-еталону, затвердженим в установленому порядку. Максимальні відхилення від габаритних розмірів одиничних меблевих виробів і тих, що блокуються за довжиною та шириною, не повинні перевищувати вказаних у таблиці.

Покоробленість щитових деталей довжиною та шириною 300 мм і менше не нормується.

Вставні та накладні елементи (дно ящика, скло, дзеркало, декоративні елементи) закріплюються нерухомо.  

З'єднання повинні бути щільними, забезпечувати міцність і жорсткість виробів під час експлуатації, деталі добре підігнані одна до одної. Елементи меблів, що трансформуються, висуваються, розсуваються, повинні мати вільний хід без заїдання та перекосів. Фурнітура, що виходить на поверхню виробів, не повинна утворювати задирок; ребра торців погонних виробів мають бути притуплені; замки нерухомо та міцно закріплені на деталях виробів, аби легко зачинялись та відчинялись; двері без замків повинні мати пристосування або петлі, що запобігають мимовільному відкриванню.

Номінальна товщина скляних полиць залежить від їх дожини.

Товщина скляних дверей встановлюється технічною документацією, товщина розсувних дверей має бути не менше 4 мм.

Вологість деталей з масиву деревини повинна бути 8 ± 2 %.

Якість вихідних матеріалів, обробки і збірки меблів залежить від наявності різних дефектів, які можна поділити на такі групи:

- дефекти деревини та інших матеріалів,

- обробки і з'єднання окремих деталей і збірки,

- відхилення від лінійних розмірів,

- фанерування.

Ці дефекти можуть бути на лицьових і нелицьових поверхнях. Вимоги до дефектів диференційовані залежно від їх виду, розміру, кількості та місце знаходження. Лицьовими називаються зовнішні видимі поверхні і внутрішні за заскленими дверцями і склом, передні кромки тощо.

Дефекти деревини на лицьових і нелицьових поверхнях допускаються з обмеженнями або взагалі не допускаютьсяв залежності від виду обробки і поверхні під обробку.