S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Маркування, пакування, зберігання меблів

 

Кожен меблевий виріб повинен мати маркування на українській мові. Маркування може бути виконане типографським, літографічним або друкованим способом на паперовому ярлику, міцно приклеєному до виробу. Допускається нанесення маркування штемпелюванням незмивною фарбою, випалюванням, продавлюванням. Маркування повинно бути чітким і містити:

- найменування виробу;

- найменування країни-виробника;

- найменування фірми-виробника;

- юридичну адресу виробника і (або) продавця;

- індекс виробу (за наявності);

- дату випуску;

- позначення стандарту;

- штриховий код (за наявності);

- товарний знак фірми-виготовлювача (за наявності);

- позначення національного знаку відповідності для сертифікованої продукції.

Національний знак відповідності для сертифікованої продукції проставляється на одному або у декількох із вказаних місць:

- маркуванні кожного виробу (на ярлику);

- у супровідних документах;

- в інструкції зі складання;

- однієї з пакувальних одиниць комплекту меблів, що поставляються розібраними.

Маркування наноситься:

- на верхній лівий кут задньої стінки виробів, призначених для розміщення біля стіни;

- на зворотний бік кришки столів;

- на поверхню, яку не видно під час експлуатації виробів, що не мають задньої стінки та кришки.

Не допускається нанесення маркування на поверхні шухляд, полиць та інших деталей і комплектуючих виробів, які можуть бути замінені.

На вироби, які входять у склад гарнітуру або набору, поряд з ярликом має бути нанесений умовний знак або номер, що вказує на приналежність виробу до гарнітуру, набору.

У маркуванні дитячих столів повинні бути вказані: в числівнику – номер столу, в знаменнику – середній зріст дітей. На видимих поверхнях дитячих столів має бути нанесене кольорове маркування у вигляді кола діаметром 10 мм або горизонтальної полоси наступних кольорів у залежності від ростових груп, приведених нижче у таблиці.

Пакування меблів повинно запобігати пошкодженням, забрудненням та відповідати вимогам нормативної документації. На упаковку меблів, в т.ч. з деталями зі скла, а також на тару для деталей зі скла, має бути нанесене транспортне маркування та маніпуляційні знаки: «Крихко. Обережно», «Верх», «Оберігати від вологи».

Зберігання меблевих товарів необхідно організувати таким чином, щоб не допустити зниження показників якості та споживчих властивостей. Приміщення для зберігання меблів повинно бути сухим, обладнане вентиляцією та опалювальною системою, захищене від впливу сонячного світла. Температура має бути не нижче +20С, відносна вологість повітря від 45 до 70 %. 

Меблі розташовуються на відстані 15 – 20 см від стін, 0,5 – 1,0 м від опалювальних приладів. Проходи між виробами повинні бути не менші 1,0 м. Стільці складають колонками по 8-10 штук, великі вироби рядами за видами, розмірами та іншими ознаками, гарнітури та набори розміщують комплектно. Дзеркала розташовують на полицях стелажів.

Виробник гарантує відповідність меблів вимогам стандарту в разі дотримання умов транспортування, зберігання, складання, експлуатації меблів. Гарантійні терміни експлуатації меблів: дитячих та для громадських приміщень – 18 місяців, побутових – 24 місяці.