За способом виробництва машинні килими і килимові вироби поділяють на ткані та неткані. Вони можуть бути ворсові та безворсові.
Вік килима є найбільш складною характеристикою для оцінювання. Для деяких мануфактурних килимів зразки плетення змінюються приблизно кожні десять років, у такому випадку завдання трохи спрощується. На допомогу приходять власна кваліфікація, багаторічний досвід і спільні експертизи за участю колег.
Тим часом у килимовій галузі склалася певна система класифікації віків килимових виробів, опублікована експертним об’єднанням:
- антикварні (античні) килими – більше 100 років;
- дуже старі килими – 50-100 років;
- старі килими – 20-50 років;
- нові килими – 20 років і менше.
Ткані машинні килими і килимові вироби
Безворсові ткані килими виробляють із кольорових ниток основи та піткання на звичайних або багаточовникових жакардових ткацьких верстатах різними переплетеннями.
Ворсові ткані килими являють собою дво-, або тришарові тканини, в яких кожний шар має свою основу та піткання.
Ворс закріплюється лише на верхньому шарі. Виготовляються на спеціальних верстатах. Кожен шар килима має свою систему ниток, яка з'єднує ці шви і ворсову систему (для ворсових ниток використовують вовняну і напіввовняну пряжу, хімічні волокна і нитки, які фарбують в різні кольори (для основи та піткання – бавовняну, конопляну, лляну пряжу).
За способом виробництва ворсові ткані килими поділяють на двополотні жакардові, пруткові та аксмінстерські.
Аксмінстерські килими за способом виробництва поділяють на:
- стрічкові (віктор-аксмінстерські),
- трубчасті (рояль-аксмінстерські),
- жакардові (гріппер-аксмінстерські).
Неткані машинні килими і килимові вироби.
За способом виробництва неткані килимові вироби групують на ворсопрошивні, трикотажні, в'язально-прошивні, голкопробивні, клеєні.