S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Маркування, пакування та зберігання килимів і килимових виробів

 

Килими і килимові вироби маркуються із зазначенням реквізитів:

- товарного знака, назви, місцезнаходження підприємства-виробника;

- назви виробу;

- позначення стандарту;

- артикула;

- розміру виробу (довжина, ширина, площа);

- групи стійкості пофарбування;

- складу вовняного волокна в пряжі;

- дати виготовлення;

- сорту;

- гарантійного терміну експлуатації;

- штампу контролера ВТК.

Реквізити на товарному ярлику повинні бути чітко надруковані.

Для сертифікованої продукції на товарний ярлик додатково наносять знак відповідності продукції обов’язковим вимогам ДСТУ 2296. Застосування знаку відповідності без одержання на це права чи використання знаків, символів та ін., що імітують знак відповідності, не допускається.

До кожного килима мають бути надані вказівки щодо експлуатації (пам’ятка за доглядом), яка вкладається в середину пачки чи рулону. У пам’ятці зазначаються умови експлуатації та рекомендації з хімічного чищення килимів. Допускається друкувати пам’ятку на зворотньому боці товарного ярлика.

Безворсові килими і килимові вироби ручного способу виробництва скручують при пакуванні в рулони або складають за довжиною чи шириною.

Кожний килим, килимовий виріб чи комплект упаковують в індивідуальний поліетиленовий пакет, поліетиленову плівку чи папір. Допускаються також інші засоби пакування килимів і килимових виробів, що забезпечують їх збереженість під час транспортування і зберігання.

Вироби одного ґатунку і артикулу, а також комплекти килимів і килимових виробів складають у рулони чи пачки (кіпи) масою не більше як 20 кг.

Рулони чи пачки килимів і килимових виробів та комплектів упаковують у поліетиленову плівку або папір, перев’язують у двох-трьох місцях шпагатом або іншими зв’язувальними матеріалами згідно з чинною нормативною документацією.

Ворсові килими ручного способу виробництва пакують у кіпи. Таке пакування захищає продукцію від впливу зовнішнього середовища, ушкоджень і псування, полегшує транспортування, зберігання і реалізацію килимів.

Кожна кіпа складається з ворсових килимів визначеного виду, але різноманітних малюнків, кольорів та розмірів.

Ворсові килими ручного способу виробництва пакують у кіпи вагою 60–80 кг. Тарою для пакування служить лляна або синтетична тканина чи плівка, яка відповідає вимогам стандарту. Кіпи обв’язують шнурком, обвивають мішковиною і знову обв’язують шнурком. У кожну кіпу вкладають специфікацію, а зверху приклеюють ярлик з необхідними реквізитами.

Килими машинного виробництва шириною 70 см згортають у рулони по 10 шт., шириною 90–110 см – по 5 шт., шириною 130–140 см – по 1–2 шт. Рулони прошивають з торцевих боків у двох місцях, обв’язують шпагатом і пломбують. У кожному рулоні повинні бути килими одного артикулу і ґатунку.

При транспортуванні рулони прошивають одним шаром тарної тканини, для транспортування дрібними партіями залізницею або водним шляхом – подвійним шаром тарної тканини. При транспортуванні у вагоні безпосередньо на адресу покупця рулони обшивають шаром тарної тканини. Кіпу або рулон обв’язують шнурком товщиною до 8 мм.

Для запобігання псування міллю в рулони та кіпи повинні бути вкладені мішечки з антимолевими засобами хімічного чи природного походження (тютюн, лаванда, полин тощо).

Килими і килимові вироби зберігають у сухих і чистих складських приміщеннях. Килими ручного виробництва слід зберігати на складі в розгорнутому вигляді, складеними на стелажах не більше як по 50 шт. (ворсові) і 60 шт. (безворсові) в кожному штабелі.

Килими і килимові вироби машинного виробництва ткані чи неткані зберігають згорнутими рулонами лицьовим боком усередину. Вони повинні також бути посипані антимолевими засобами.