S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Способи використання і зберігання. Гарантійні терміни користування

 

Найбільш правильний спосіб використання мінеральних добрив – це внесення їх восени перед перекопуванням саду. У цьому випадку фосфорні й калійні добрива (або тільки складні добрива) у повній нормі й азотні добрива в 1/2 дози від повної норми внесення рівномірно розкидають по всій площі саду, а потім перекопують. Другу половину дози азотних добрив використовують для підгодівлі саду: один раз рано навесні й другий – перед утворенням зав'язей. Сьогодні у всіх розвинених країнах 50-60 % приросту сільгосппродукції обумовлено вживанням мінеральних добрив.

Органічні добрива – гній, компост, торф у дозі 5-12 кг на 1 м² також вносять під осіннє перекопування саду. У такій нормі органічні добрива застосовують один раз в 3-4 роки. Осіннє внесення найбільш краще, тому що при закладенні в ґрунт мінеральні добрива перемішуються, за зиму встигають розчинитися, а із хлоровмістких калійних добрив вимивається шкідливий для рослин хлор.

Органо-мінеральні препарати містять калієві солі гумінових кислот природного походження, а також макро- і мікроелементи. Вони використовуються для основного внесення й для підгодівлі рослин.

Поряд з добривами широко застосовуються стимулятори й регулятори росту рослин, а також профілактичні засоби. Вони підсилюють обмін речовин у рослинах, прискорюють їхній ріст і дозрівання плодів, підвищують загальний імунітет рослин, використовуються для профілактики появи шкідників і хвороб.

Для підтримки рослин у критичні фази їх розвитку – рано навесні, у момент утворення плодів і ягід, і в більш пізні фази при рясному плодоносінні – застосовуються підгодівлі. Розрізняють підгодівлі кореневі, позакореневі й осередкові.

При кореневих підгодівлях необхідна кількість добрив розсіюють під деревом, кущем і добре поливають, або ж добрива розчиняють у воді й вносять у вигляді рідкої підгодівлі. В обох випадках добрива вносять у верхні шари ґрунту.

Позакореневі підгодівлі зазвичай застосовують для внесення мікроелементів і невеликої кількості азоту. Такі підгодівлі за період вегетації бажано проводити два рази: у фазі цвітіння й під час утвору плодів, і найкраще ввечері, використовуючи звичайні садові обприскувачі.

Один з розповсюджених способів – це внесення фосфорних і калійних або складних добрив у посадкову яму при посадці дерев і чагарників. Для цього перед посадкою яму копають на 25-30 см глибше, чим необхідно для вільного розташування кореня. На дно ями розсипають добрива й перемішують із невеликою кількістю ґрунту так, щоб вийшла суміш з добрив і ґрунту шаром 10-15 см. Потім цю суміш засипають шаром ґрунту (10-12 см). Це робиться для того, щоб захистити ослаблену кореневу систему саджанця від безпосереднього зіткнення з мінеральними добривами. Ґрунт, яким засипають коріння саджанця, також перемішують із невеликою кількістю (3-6 кг) перепрілого гною.

Зберігання мінеральних добрив здійснюється з дотриманням вимог правил пожежної безпеки, а також санітарних вимог щодо транспортування та зберігання товарів. Суб’єкти господарювання здійснюють зберігання та продаж мінеральних добрив у торговельних приміщеннях з урахуванням їх складу та призначення за обов’язкової умови, що отруйні товари зберігаються окремо від решти товарів. Мінеральні добрива зберігають у закритих сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях з підлогою з бетону або з керамічних плиток при температурі не нижче 0°С і не вище +20-25°С і відносній вологості повітря не більше 55-65 %. При зберіганні мінеральних добрив їх розміщують окремо за групами, видами з урахуванням їх особливих властивостей.

Всі мінеральні добрива повинні мати анотації з інформацією про споживчі властивості товару.  Забороняється продаж товарів без інформаційних етикеток, із закінченим терміном придатності, товарів у пошкодженій упаковці, а також небезпечних товарів побутової хімії (отруйні хімікати, вогненебезпечні речовини та ін.) без належного попереджувального маркування та без інформації про правила та умови їх використання.

Добрива гранульовані або порошкові фасують у поліетиленові пакети, рідкі препарати – у пластмасові флакони, мікродобрива, стимулятори росту випускають у таблетках.

Враховуючи можливий несприятливий вплив мінеральних добрив на організм людини, до роботи з ним допускаються лише практично здорові люди віком 18-55 років, які не мають нервових, шкірних і алергічних захворювань. Особи віком понад 55 років допускаються тільки з дозволу медичних органів. Не допускаються до роботи особи з підвищеною чутливістю до хімічних речовин.

Спеціалізовані м'які контейнери з мінеральними добривами необхідно зберігати на відкритих майданчиках не більше 1 місяця.

Гарантійній термін зберігання – 6 місяців з дня виготовлення.