S5 Corporate Response - шаблон joomla Книги

logo comexpert 2

  • Реєстрація

Органолептичні методи визначення якості мінеральних добрив та засобів для боротьби з комахами, гризунами відповідно до вимог стандартів

 

У стандартах, технічних умовах, правилах Системи сертифікації передбачаються дві групи показників якості для мінеральних добрив та засобів для боротьби з комахами, гризунами: органолептичні, фізико-хімічні.

Для визначення якості мінеральних добрив та засобів для боротьби з комахами, гризунами придатні лише органолептичні показники, що характеризують власне споживні властивості самого товару.

До загальних органолептичних показників, характерних для мінеральних добрив та засобів для боротьби з комахами та гризунами відносяться: зовнішній вигляд, запах, консистенція. Дані показники якості визначаються згідно з ДСТУ. Зовнішній вигляд не тільки найбільш доступний і розповсюджений, але й один із найбільш значущих критеріїв для визначення якості мінеральних добрив і засобів для боротьби з комахами, гризунами органолептичним методом.

Саме з цього показника починається оцінка товару виробниками, продавцями і споживачами. Крім того, при виявленні невідповідності товару за зовнішнім виглядом визначення інших показників недоцільне. Однак зовнішній вигляд як критерій оцінки якості не має достатнього ступеня надійності, тому що фальсифікація товарів найчастіше здійснюється шляхом підробки саме зовнішніх ознак.

Таким чином, органолептичні показники — найбільш доступні, прості, але недостатньо достовірні. Тому вони не можуть бути єдиними критеріями визначення якості мінеральних добрив та засобів для боротьби з комахами, гризунами і повинні бути доповнені фізико-хімічними показниками, що відрізняються більшою мірою ймовірності та об’єктивності.